mobile

Weekendowe remonty ulic

Drogowcy wykorzystują ostatnie dni jesiennej aury i zaplanowali kilka remontów ulic. Będą zmiany  ruchu drogowym i komunikacji miejskiej na Woli, Mokotowie, Bemowie i w Rembertowie.

inf. pras.
TAGI
Weekendowe remonty ulic

Trwa remont ul. Gniewkowskiej – ulica jest zamknięta dla ruchu od ul. Mszczonowskiej do ul. J.K. Ordona. Objazd został poprowadzony ulicami Połczyńską i Jana Kazimierza. Planowany termin zakończenia prac to poniedziałek 10 grudnia. W listopadzie nowy asfalt pojawił się na odcinku ulic Potrzebnej i Gniewkowskiej pomiędzy dwoma przejazdami kolejowymi. Zniknęła stara nierówna trylinka, a dzięki nowej nawierzchni znacząco poprawił się komfort i bezpieczeństwo jazdy. W planach jest remont pozostałego odcinka ul. Gniewkowskiej, który jest w najgorszym stanie technicznym. Doraźny remont jest wstępnie zaplanowany na przyszły rok i odbędzie się przy udziale finansowym firm budowlanych korzystających z tej ulicy. Planowana jest także przebudowa ul. Jana Kazimierza. Projekt kompleksowej przebudowy powstanie w 2018 r., tak aby na początku 2019 r. można było przeprowadzić roboty budowlane.

Na  Woli remontowane będą jeszcze ul. Ogrodowa i Ciepła. Prace rozpoczną się w piątek, 8 grudnia od godz. 22.00 i potrwają do poniedziałku, 11 grudnia do godz. 4.00. Ulica Ogrodowa będzie zamknięta od ul. B. Dobrzańskiego do al. Jana Pawła II (objazd al. „Solidarności”) a Ciepła od ul. Krochmalnej do al. Grzybowskiej (objazd al. Jana Pawła II lub ul. Żelazną).

 

Od piątku, 8 grudnia od godz. 22.00 do niedzieli, 10 grudnia wieczorem zamknięta dla ruchu będzie ul. Belgijska za skrzyżowaniem z ul. Puławską. Możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji. Dzielnica Mokotów wyremontuje nawierzchnię jezdni, wymieni krawężniki i chodniki.

 

Od 8 do 15 grudnia zamknięta dla ruchu będzie al. Komandosów na odcinku od ul. Klasztornej do ul. Dowódców. Utrzymany będzie skręt z al. Komandosów w ul. Klasztorną, ale na tej ostatniej ulicy będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę ul. E. Bocheńskiego „Dubańca”. Zamknięte będzie skrzyżowanie z ul. Dowódców i E. Bocheńskiego „Dubańca”. Na ul. Jaworzniaków (pomiędzy al. Komandosów a  E. Bocheńskiego „Dubańca”) zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu – w kierunku torów kolejowych. Objazdy zamkniętego odcinka al. Komandosów zostaną poprowadzone ulicami: Wspólna – Korkowa – Rekrucka – Marsa – al. gen. A. Chruściela „Montera” lub J.U. Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Cyrulików. Utrudnienia związane są z remontem odwodnienia jezdni.

 

Od piątku, 8 grudnia od godz. 23.00 do poniedziałku, 11 grudnia do godz. 5.00 zwężona będzie ul. gen. S. Kaliskiego przy skrzyżowaniu z ul. W. Gąsiorowskiego. W rejonie skrzyżowania ulic gen. S. Kaliskiego i W. Gąsiorowskiego będą prowadzone prace związane z budową sieci ciepłowniczej. Roboty zostały podzielone na dwa etapy. W obydwu wyłączona z ruchu będzie połowa szerokości jezdni ul. gen. S. Kaliskiego. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się wahadłowo na pozostałej części jezdni. W pierwszym etapie (do końca soboty, 9 grudnia) wyjazd z ul. W. Gąsiorowskiego będzie możliwy tylko w lewo w kierunku ul. Radiowej.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

źródło grafiki https://pixabay.com/pl/remont-droga-budownictwo-inwestycja-723639/

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko