mobile
REKLAMA

Wybierzcie z nami najlepsze książki minionego roku - zgłoszenia do konkursów można przesyłać do końca stycznia

Proza, poezja, literatura dla dzieci, komiksy, ale także reportaże - Warszawa po raz kolejny przyzna nagrody najciekawszym książkom wydanym w minionym roku. Wciąż można zgłaszać propozycję do Nagrody Literackiej i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

informacja prasowa
Wybierzcie z nami najlepsze książki minionego roku - zgłoszenia do konkursów można przesyłać do końca stycznia

Nagroda Literacka m.st. Warszawy

Już po raz 16. nagrodzimy książki w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej oraz komiks i powieść graficzna. Konkursowe jury przyzna też tytuł warszawskiego twórcy lub warszawskiej twórczyni – to doroczna nagroda za całokształt twórczości.

Tytuły książek do Nagrody Literackiej mogą zgłaszać wszyscy – czytelniczki i czytelnicy, przedstawiciele wydawnictw, księgarń i bibliotek. Specjalny formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Nagrody Literackiej(otwiera się w nowej karcie), tam można też przeczytać regulamin konkursu. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 stycznia 2023 r.

W tej edycji jury pracuje w składzie: Justyna Sobolewska (przewodnicząca), Maciej Jakubowiak (sekretarz), Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Agnieszka Sowińska, Karolina Szymaniak oraz – nowy w jury - filozof literatury i krytyk literacki Piotr Sadzik.

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego

Już tylko do 15 stycznia można zgłaszać książki-kandydatki do 14. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego(otwiera się w nowej karcie), która jest przyznawana reportażom wydanym w języku polskim. Zgłoszenia do konkursu mogą przesyłać zarówno wydawnictwa jak i osoby fizyczne. Miasto Stołeczne Warszawa jest organizatorem i fundatorem Nagrody, a partnerem – Fundacja im. Ryszarda Kapuścińskiego Herodot. Konkurs współorganizuje redakcja „Gazety Wyborczej”. 

Jury Nagrody przewodniczy, tak jak poprzednio, Katarzyna Surmiak-Domańska, a w skład gremium wchodzą: William Brand, Elżbieta Sawicka, Abel Murcia Soriano, który wraca po przerwie, i nowa w składzie jury Ludwika Włodek. Sekretarzynią pozostaje Maria Krawczyk. 

Wiosną jury w dwóch etapach wybierze dziesiątkę nominowanych, a następnie pięć książek-finalistek, spośród których zostanie wybrana ta najlepsza. 

Fot. Zaczytana Warszawa | Autor: J. Nadziejko/ um warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda