mobile

Wystartowała 12. edycja Budżetu Obywatelskiego. Co warto wiedzieć?

Od dzisiaj do 21 stycznia można zgłaszać swoje pomysły do 12. edycji budżetu obywatelskiego. Nie trzeba być zameldowanym w Warszawie i nie trzeba być pełnoletnim, żeby aktywnie działać i zmieniać Warszawę. W najbliższych dniach odbędzie się szereg wydarzeń i działań informacyjnych związanych z budżetem obywatelskim.

IS
Wystartowała 12. edycja Budżetu Obywatelskiego. Co warto wiedzieć?

– Wprowadzone w 2024 roku zmiany w budżecie obywatelskim pozwolą mieszkańcom na zgłaszanie projektów na poziomie lokalnym. Do tej pory zdarzało się, że projekty, które dotyczyły np. jednego osiedla czy jednej ulicy, nie otrzymywały wystarczającej liczby głosów w dzielnicy. Nie mogły być więc realizowane. Dlatego zdecydowaliśmy o wydzieleniu specjalnej, tzw. lokalnej puli. Wiązało się to z koniecznością zmian w systemie DECIDIM, dlatego tegoroczny etap zgłaszania pomysłów jest krótszy. Wierzę jednak w to, że warszawiacy i warszawianki zmobilizują się i do 21 stycznia zaproponują wiele ciekawych projektów – powiedział Jacek Wiśnicki, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Spotkanie informacyjne

Już dziś, 7 stycznia, w godzinach od 17:30 do 18:30 będzie można dowiedzieć się więcej o zasadach 12. edycji podczas spotkania informacyjnego online. Aby wziąć w nim udział należy wysłać mail (temat „NA START”) na adres: bo@um.warszawa.pl. W odpowiedzi na maila zostanie wysłany link do spotkania w aplikacji TEAMS.

Miejski Maraton Pisania Projektów

Z kolei 11 stycznia, w godzinach od 10:00 do 14:00 w Centrum Kreatywności Targowa, przy ul. Targowej 56, eksperci będą wspierać pomysłodawców w pisaniu projektów. Specjaliści od miejskiej zieleni, dróg i infrastruktury, a także projektów pomocowych, edukacyjnych i kulturalnych podzielą się swoją wiedzą podczas indywidualnych spotkań przy stolikach eksperckich. Podczas wydarzenia wystąpią też prelegenci, którzy przybliżą zasady 12.edycji i będą starali się zainspirować pomysłodawców.

Spotkania informacyjne i dzielnicowe Maratony Pisania Projektów

Od dzisiaj do 21 stycznia w dzielnicach odbywać się będą spotkania dla mieszkańców organizowane przez koordynatorów budżetu. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o obszarach lokalnych oraz uzyskać wskazówki i porady, dotyczące zgłaszania pomysłów. Terminy wszystkich spotkań dzielnicowych dostępne są na stronie.

Dyżury telefoniczne i internetowe porady dla autorek/autorów

Przez cały okres zgłaszania projektów pracownicy merytoryczni będą udzielać informacji telefonicznych i odpowiadać na maile. Kontakt do urzędników w dzielnicach, jednostkach i biurach dostępny jest na stronie. Zamieszczono tam także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz porady dla pomysłodawców.

 

Źródło/fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda