mobile
REKLAMA

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem ochockiego OKA!

TAGI
Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem ochockiego OKA!

13.01.2016 r. (piątek), godz. 19.30

TREBUNIE TUTKI - KONCERT KOLĘD

Do wspólnego kolędowania i wysłuchania pięknych kolęd i pastorałek w góralskich aranżacjach serdecznie zaprasza Ośrodek Kultury Ochoty i Parafia św. Jakuba Apostoła w piątek,13 stycznia, o godz. 19.30 .

Trebunie Tutki - zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony  muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo  i awangardowe  podejście do swojego dziedzictwa. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy Nową Muzykę Góralską, wraz z zespołem  rozwija i wzbogaca rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. 

Skład zespołu: 

Krzysztof Trebunia-Tutka- lider zespołu- prowadzenie koncertów, autor tekstów i muzyki- skrzypce, koza podhalańska, trombita, fujary, piszczałki, taniec, śpiew;

Anna Trebunia-Wyrostek- basy podhalańskie, taniec, śpiew;

Jan Trebunia-Tutka-  skrzypce, altówka, taniec, śpiew;

Andrzej Polak-  skrzypce, śpiew;

Kuba „Bobas Wilk”-  kontrabas 
Szymon Kamykowski- saksofon

WSTĘP WOLNY   

Parafia św. Jakuba Apostoła  w Warszawie, ul. Grójecka 38 (plac Narutowicza)  

 

14. 01. 2017 r. , godz. 11.00

Warsztaty naukowe pt. „Magnesy i magnetyzm” – Czym jest pole magnetyczne, gdzie można znaleźć bieguny oraz jak można sprawić, by coś lewitowało? To tylko niektóre z pojęć poruszanych na zajęciach poświęconych magnesom. A od nich już tylko mały kroczek do wynalezienia prądu.

koszt: 30 zł

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

14. 01. 2017 r. (sobota) , godz. 16.00

„JESTEŚMY” - wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Mąkoszy

Krystyna Mąkosza swoją drogę artystyczną rozpoczęła od malarstwa akrylowego.

Potem interesowała się strukturą w obrazie i temu poświęciła swoją pierwszą wystawę. Od 2012 roku związana z Magazynem Sztuk. Brała udział w zajęciach malarstwa eksperymentalnego. Maluje farbami olejnymi. Lubi ich miękkość, ciepło i plastyczność. Jest członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Jej malarstwo to wędrówka przez różne tematy, nieustanna droga przez emocje, próba obserwacji otaczającej nas rzeczywistości.

Wstęp wolny!

Pawilon „Pod Okiem”, ul. Grójecka 79

 

 

14.01.2017 r. (sobota), godz. 19.00

TĘGIE CHŁOPY w cyklu Energia Źródeł - Folkowe OKO

Polska muzyka tradycyjna. Taneczne szaleństwo jak z lat 60. Stary Mistrz. Trzy Królewny. Sześciu młodych chłopów. Mocna sekcja dęta. Ta muzyka ma MOC!

Zapraszamy na „Dansing” czyli płytowy debiut Tęgich Chłopów! Płyta otrzymała WIRTUALNE GĘŚLE w głosowaniu internautów na najlepsza płytę folkową 2015 roku oraz DRUGIE MIEJSCE W FOLKOWYM FONOGRAMIE ROKU 2015 na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja. Znajdziecie na niej wszystko to, co przyciągnęło członków zespołu do muzyki tradycyjnej: prostotę formy, szczerość wypowiedzi, żywiołowość, entuzjazm, taneczność oraz zachwyt nad odkryciem na miarę nowego lądu. Tym odkryciem jest dla TĘGICH CHŁOPÓW „muzyka Kielecczyzny” z jej melodycznymi meandrami, rozległą gamą barw i brzmień, muzyka która bywa niezwykle radosna, a czasem niezmiernie żałośliwa. Największym skarbem okazał się grający z zespołem na płycie mistrz i nauczyciel, wulkan energii, multiinstrumentalista i lider słynnej niegdyś kapeli - STANISŁAW WITKOWSKI.

Jako Tęgie Chłopy od kilku lat praktykujemy ten repertuar na potańcówkach i zabawach, na wsi i w miastach, w rozbudowanym składzie instrumentalnym (mocna sekcja dęta!). To muzyka odnaleziona w tradycji, lecz na wskroś aktualna - żywiołowa i nasycona emocjami taneczna nuta grana przez współczesną młodzież.

Zapraszamy do tańca!

Spotkanie poprowadzi Adam Dobrzyński.

Bilety: w przedsprzedaży 25 zł

w dniu koncertu 30 zł

sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21 wejście C

 

15.01.2017 r. (niedziela), godz. 12.30

Artystyczna Niedziela z Mamą i Tatą - Bal w Pałacu Królowej Fruncji poprzedzony bajką muzyczną „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”.

Zapraszamy dzieci z opiekunami do wspólnej zabawy w konwencji baśni. Uczestnicy balu mogą dostosować swoje stroje do tematu bajki lub zjawić się na balu w dowolnym przebraniu. Aktorzy Teatru Katarynka prowadzą animacje, quizy , karaoke i konkursy ruchowe.

Wstęp 10 zł/osoba

sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21 wejście C

 

20.01.2017 r. (piątek) , godz. 19.00

Dyskusyjny Klub Filmowy

W styczniu DKF Faktor Berliński zapoczątkowuje serię spotkań pod nazwą NSF - Niezależna Scena Filmowa w ramach którego widzowie, będą mieli okazję zaznajomić się z twórczością niezależnych grup filmowych z różnych części Polski (jak również spoza jej granic). Jako pierwsi pojawią się reprezentanci Dolnego Śląska, którzy od wielu lat współtworzą wrocławską alternatywną scenę filmową:

Tomasz Kowal- twórca filmów amatorskich, teoretyk kina, poeta, założyciel podziemnego klubu filmowego AKF oraz twórca festiwalu filmowego w małej miejscowości w Sudetach Zachodnich. Formę jego filmów determinuje manifestacyjne odrzucenie uznanych zasad narracji filmowej i świadomy prymitywizm warsztatowy, gdzie amatorski środek ekspresji staje się znakiem. 

Jakub Gryzowski- praktyk i teoretyk kina amatorskiego. Od ponad dziesięciu lat kręci filmy w grupie Hafciarka. Obecnie prowadzi we Wrocławiu, założony przez siebie,Klub Realizatorów Filmowych.

Prezentowane filmy podczas spotkania styczniowego:

"Wałensa. Początek" reż. Tomasz Kowal - Historia, od której świat oczekuje rozwoju ideologicznego i celowości życia.

"Ekran, który patrzył" reż. Tomasz Kowal - Próba ożywienia ekranu poprzez uśmiercenie filmu. Wizualna gra z psychoanalityczną figurą widza i teorią ekranu jako surogatu piersi matki.

„Odpoczywanie” reż. Jakub Gryzowski - Twin Peaks w twoim własnym domu.

„Ariaman: Narcyz” reż. Jakub Gryzowski - Ariaman, bóg ciemności, to jednoosobowy wideo-występ trubadura prymitywisty.

„Prosta historia” reż. Jakub Gryzowski - Prosty film o miłości.

„Ariaman: Jak pies” reż. Jakub Gryzowski

„Niedokonany” reż. Jakub Gryzowski - Próba oddania za pomocą obrazów tego, czego nie sposób wyrazić słowami.

„Ariaman Tylko szatan” reż. Jakub Gryzowski

„Gryzowski się powtarza cz. 2” reż. Jakub Gryzowski - Prywatne impresje autora.

Wstęp wolny!

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

21.01.2017 r. (sobota), godz. 19.00

Z cyklu Premiera w OKO - promocja płyty S.I.E. (Studium Instrumentów Muzycznych) pt. "3.5.7"

Zespół powstał w 2012 roku w Skarżysku – Kamiennej. Założycielem i liderem jest Piotr „Stiff” Stefański. Grupa to kilkanaście osób w różnym wieku, wykonujących muzykę określaną nazwą psychofolk, przy użyciu instrumentów etnicznych z całego świata, (głównie bębnów afrykańskich, które są znakiem rozpoznawczym zespołu). Swoją stylistyką nawiązuje również do folkloru Gór Świętokrzyskich. Wszystko to okraszone jest lirycznymi, niebanalnymi tekstami. Występy S.I.E. oparte są na skrajnościach, na kontraście tworząc swoisty spektakl od muzyki po strój. Cecha wyróżniająca S.I.E. to wspólnotowość i transowość.

Album "3.5.7" to rozliczenie z przeszłością, to seria wizji, stanów mentalnych napędzanych  skrajnymi emocjami. Płyta "3.5.7" to psychodeliczna oczyszczająca  podróż. Zaczyna się hymnem odmieńców zaś kończy wiadomością  która budzi nadzieje. W nagraniu płyty udział wzięli wybitni goście m.in.: Henryk Gembalski - skrzypek jazzowy, aranżer, Piotr Restecki- gitarzysta i kompozytor, Andrzej Chochół- gitarzysta, kompozytor, aranżer muzyki jazzowej, Marcin Matuszewski (Pan Duże Pe) - polski rapper, freestyleowiec, DJ, autor tekstów, dziennikarz muzyczny.

Po koncercie moderowane spotkanie z zespołem poprowadzi dziennikarz muzyczny - Adam Dobrzyński.

Bilety: w przedsprzedaży 15zł

w dniu koncertu 20 zł

sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21

 

22.01.2017 r. (niedziela), godz. 18.00

Z cyklu „Wieczory bardów”- recital autorski Roberta Kasprzyckiego - „Koncert życzeń”

Robert Kasprzycki - jeden z najbardziej znanych reprezentantów piosenki autorskiej. Tym razem swoim wiernym słuchaczom z Warszawy daje wyjątkową okazję wpływu na repertuar styczniowego koncertu. Dołączając do wydarzenia https://www.facebook.com/events/343809919326933/, można zgłaszać propozycje i na nie głosować. To wyjątkowy ukłon w stronę stałych bywalców koncertów Roberta Kasprzyckiego w Ośrodku Kultury Ochoty. Wybranych i wykonanych 22 stycznia zostanie 18 piosenek spośród 130. Będzie to niezapomniana muzyczna uczta. Zapraszamy!
www.kasprzycki.pl
http://www.youtube.com/RobertKasprzycki
https://www.facebook.com/RobertKasprzyckiBand

Bilety: w przedsprzedaży 30,- zł

w dniu koncertu 35,- zł

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

24.01.2017 r. (wtorek), godz.19.00

koncert piosenek aktorskich uczniów S. Wokalnego im. J. Wasowskiego prezentujący ich możliwości z zakresu Interpretacji Piosenki.

Wstęp wolny!

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

 

26.01.2017 r. (czwartek), godz. 15.00
PODRÓŻE DALEKIE I BLISKIE - SPOTKANIE Z ROBERTEM GONDKIEM
Zapraszamy w podróż do Namibii i Bostwany. Zanim spojrzymy w dół ze szczytów Königstein i Otse Hill  przemierzymy setki kilometrów szutrów ciągnących się z dala od miast, wiosek, ludzi i zasięgu telefonów komórkowych. Naszym oczom ukażą się krajobrazy niezwykle różnorodne i piękne zaś lot nad deltą Okavango pozostawi w pełnym zachwycie. Wielu z nas być może zatęskni za innym nieznanym światem bez zgiełku, pośpiechu i konieczności posiadania rzeczy niekoniecznych.

Wstęp wolny!

Pawilon "Pod Okiem", ul. Grójecka 75

 

 

26.01.2017 r. (czwartek), godz.19.00

Koncert uczniów S. Wokalnego im. J. Wasowskiego prezentujący ich możliwości wokalne w różnych gatunkach muzycznych( Śpiew).

Wstęp wolny!

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

27.01.2017 r. (piątek) , godz. 19.00

"Miłość - Dwa teatry" - Krzysztof Mikołajczak

Dwa Teatry - to dwa różne światy, to postrzeganie świata oczami kobiety i mężczyzny. Krzysztof Mikołajczak podczas spektaklu słowno-muzycznego odwołuje się do znanych tekstów, które wyszły spod piór takich mistrzów jak: Osiecka, Tym, Kofta, Stachura, Załucki, Waligórski, Kaczmarek, Bukartyk, Awdiejew, Okudżawa, Cohen, Lennon i wielu innych. Przypomina perełki polskich kabaretów i niezapomniane przeboje. W malowanych podczas spektaklu sytuacjach znajdziemy biednych i bogatych, wesołych i smutnych, a może siebie lub bliskich.

Miłej zabawy.

Wstęp 20 zł

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

 

29. 01. 2017 r., godz. 12.00

„Pogoda ducha”- koncert w wykonaniu uczestniczek zajęć wokalnych Śpiew dla każdego

Wystąpią: Katarzyna Bartusiak, Beata Dąbrowska, Katarzyna Kucharska, Gabriela Okarma, Natalia Pietrak.

Opieka artystyczna - Bożena Szok

Wstęp wolny!

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

 

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda