mobile
REKLAMA

Zażartował z policji, będzie go to słono kosztowało

Numer 112 jest numerem alarmowy i służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Z pewnością nie może stać się narzędziem do robienia żartów. Za zgłaszanie zdarzeń, które nie mają miejsca grożą wysokie kary, nawet pozbawienia wolności. Przekonał się o tym 41-latek z Piaseczna

oprac. NKK
Zażartował z policji, będzie go to słono kosztowało

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 41-letni mieszkaniec Piaseczna. Postanowił użyć numeru 112 dla zabawy- "Od trzech godzin leżę nad rzeką, nie mogę wstać, nie wiem gdzie jestem, potrzebuje pomocy...". 41-letni zgłaszający tymi słowami postawił na równe nogi wszystkie służby. Jak się później okazało zupełnie niepotrzebnie... Mężczyzna pomocy nie potrzebował, ponieważ nad żadną rzeką nie był, a po wykonaniu połączenia na numer alarmowy poszedł smacznie spać – relacjonuje policja.

Mężczyzna pomocy nie potrzebował, ale każde zgłoszenie traktowane jest poważnie więc w działania ratownicze zaangażowano policję, ratowników medycznych oraz strażaków.

-Funkcjonariusze przeczesywali tereny zalesione oraz pobliskie stawy we wskazanej przez mężczyznę lokalizacji, jednak nikogo tam nie znaleźli. Jak się później okazało, kiedy służby działały - zgłaszający smacznie sobie spał. Mundurowi znaleźli go, ale nie nad rzeką, a w jego własnym łóżku, do tego w takim stanie nietrzeźwości, że mężczyzna nawet nie był w stanie "dmuchnąć" w alkomat – wyjaśnia policja.

41-latek usłyszał zarzuty. Sprawa trafiła do sądu. Jak podkreśla policja grzywna może wynieść nawet do 5 tys. złotych.

fot. pixbay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda