mobile
REKLAMA

Zmiany w prawie dotyczące przedsiębiorców – jakie szkolenia warto rozważyć?

Przedsiębiorcy w Polsce na pewno nie mogą narzekać na nudę. Każdego roku wprowadzanych jest bowiem mnóstwo zmian w przepisach, do których muszą dostosować swoją działalność. Dlatego tak potrzebne są szkolenia prawne, które pomogą się z nimi zapoznać w przystępny i kompleksowy sposób. Sprawdź, jakie zmiany w prawie obecnie powinny zainteresować przedsiębiorców i w jakich szkoleniach warto wziąć udział.

Artykuł sponsorowany
TAGI Eventis
Zmiany w prawie dotyczące przedsiębiorców – jakie szkolenia warto rozważyć?

 Odpowiednie dobrane miejsce do wszelkiego rodzaju szkoleń, eventów czy wideokonferencji jest bardzo istotne. Ofertą godną uwagi to ADN Centrum Konferencyjne. Centrum zapewnia wszystko to co potrzeba do zrealizowania udanej konferencji na najwyższym poziomie. Sprawdź ich ofertę

Zmiany w prawie pracy – szkolenia prawne

Jedną z dziedzin, która bez wątpienia powinna zainteresować przedsiębiorców, jest prawo pracy. Warto uważnie śledzić wszelkie zmiany, by nie wpakować się na minę w związku z nieprzestrzeganiem określonych przepisów. Szkolenia ze zmian w prawie pracy są bardzo popularne również w 2022 roku ze względu na najnowsze regulacje. W tym zakresie polecane tematy to np.:

 • Zmiany w zatrudnianiu pracowników i składkach na ubezpieczenia społeczne wprowadzone w związku z tzw. Polskim Ładem,
 • prawo pracy z uwzględnieniem zmian w 2022 r.,
 • pracownicze plany kapitałowe,
 • prawo pracy z uwzględnieniem pakietu antykryzysowego,
 • prawo pracy 2022 a problemy pracy hybrydowej.

Szkolenia prawne poruszające te zagadnienia omawiają je w sposób uporządkowany i z odniesieniem do praktycznego zastosowania poszczególnych regulacji. Dzięki temu zdecydowanie ułatwią adaptacje do nowych przepisów.

Prawo budowlane – szkolenia ze zmian w prawie

Wielu przedsiębiorców dotyczą również przepisy prawa budowlanego. Szkolenia prawne poruszające tę tematykę są obecnie bardzo popularne ze względu na ostatnie zmiany. Pozwalają one dokładnie zapoznać się z każdym aspektem regulacji. Dostępne szkolenia ze zmian w prawie budowlanym omawiają między innymi:

 • proces budowlany w praktyce, po zmianach przepisów prawa budowlanego,
 • realizację inwestycji w kontekście prawa ochrony środowiska,
 • realizację procesu inwestycyjnego zgodnie z obowiązującymi,
 • aspekty prawne i praktyczne prowadzenia inwestycji budowlanych w kontekście prawa budowlanego i planowania przestrzennego,
 • prawidłowe użytkowanie obiektu budowlanego i prowadzenie książki obiektu budowlanego,
 • znaczenie prawne i praktyczne zmian w ustawie Prawo budowlane dla podmiotów publicznych.

Oczywiście to nie wszystkie omawiane na szkoleniach prawnych zagadnienia. Oferta jest bardzo szeroka, zarówno w zakresie prawa budowlanego czy prawa pracy, jak i innych dziedzin. Warto również zwrócić uwagę na szkolenia ze zmian w prawie podatkowym, energetycznym, wodnym czy prawie zamówień publicznych. W każdym z tych obszarów doszło bowiem do zmian, które mogą wpływać na działalność przedsiębiorstw. Warto również rozważyć szkolenia w zakresie audytu prawnego nieruchomości.

Gdzie szukać szkoleń i czym kierować się wybierając szkolenie?

Szkolenia dla biznesu to domena przede wszystkim dużych miast. Najszerszą ofertę szkoleń znajdziemy w Warszawie. Aż 40% szkoleń i kursów organizowanych w Polsce realizowanych jest właśnie w Warszawie. Ich listę znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/warszawa, gdzie umieszczono informacje o szkoleniach realizowanych przez ponad 700 firm szkoleniowych z całej Polski. Portal Eventis to jedna z największych polskich baz szkoleń dla firm, pracowników i osób indywidualnych, w którym znajdziemy zarówno szkolenia stacjonarne, jak i te realizowane przez sieć Internet. Nie jesteśmy więc zdani jedynie na ofertę szkoleń w naszym regionie.

Wybierając szkolenie czy kurs powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze warto sprawdzić program zajęć i poszukać w nim tych zagadnień, które są dla nas najważniejsze. Niektóre szkolenia koncentrują się na przekazywaniu wiedzy teoretycznej, inne na rozwijaniu umiejętności praktycznych – to kolejna rzecz, którą warto sprawdzić. Podejście organizatora do formuły szkolenia powinno znaleźć odzwierciedlenie zarówno w programie zajęć, jak i opisie stosowanych metod dydaktycznych.

Poszukując sprawdzonego szkolenia warto również przeanalizować sylwetki prelegentów oraz trenerów prowadzących zajęcia. Dobry trener ma nie tylko profesjonalne przygotowanie do nauczania innych, ale również doświadczenie zawodowe w omawianym temacie.

Ostatnią rzeczą, która wymaga uwagi jest porównanie cen szkoleń. Rynek szkoleniowy w Polsce jest niezwykle zróżnicowany – często możemy znaleźć podobnie wyglądające szkolenia różniące się cenami o kilkaset procent. Jeśli zależy nam na efektywnym ulokowaniu budżetu szkoleniowego warto porównać oferty pochodzące od wielu organizatorów i nie decydować się na pierwszą z brzegu ofertę.

Fot.  Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda