mobile
REKLAMA

Zmiany w prawie dotyczące przedsiębiorców – jakie szkolenia warto rozważyć?

Przedsiębiorcy w Polsce na pewno nie mogą narzekać na nudę. Każdego roku wprowadzanych jest bowiem mnóstwo zmian w przepisach, do których muszą dostosować swoją działalność. Dlatego tak potrzebne są szkolenia prawne, które pomogą się z nimi zapoznać w przystępny i kompleksowy sposób. Sprawdź, jakie zmiany w prawie obecnie powinny zainteresować przedsiębiorców i w jakich szkoleniach warto wziąć udział.

Artykuł sponsorowany
TAGI Eventis
Zmiany w prawie dotyczące przedsiębiorców – jakie szkolenia warto rozważyć?

Zmiany w prawie pracy – szkolenia prawne

Jedną z dziedzin, która bez wątpienia powinna zainteresować przedsiębiorców, jest prawo pracy. Warto uważnie śledzić wszelkie zmiany, by nie wpakować się na minę w związku z nieprzestrzeganiem określonych przepisów. Szkolenia ze zmian w prawie pracy są bardzo popularne również w 2022 roku ze względu na najnowsze regulacje. W tym zakresie polecane tematy to np.:

 • Zmiany w zatrudnianiu pracowników i składkach na ubezpieczenia społeczne wprowadzone w związku z tzw. Polskim Ładem,
 • prawo pracy z uwzględnieniem zmian w 2022 r.,
 • pracownicze plany kapitałowe,
 • prawo pracy z uwzględnieniem pakietu antykryzysowego,
 • prawo pracy 2022 a problemy pracy hybrydowej.

Szkolenia prawne poruszające te zagadnienia omawiają je w sposób uporządkowany i z odniesieniem do praktycznego zastosowania poszczególnych regulacji. Dzięki temu zdecydowanie ułatwią adaptacje do nowych przepisów.

Prawo budowlane – szkolenia ze zmian w prawie

Wielu przedsiębiorców dotyczą również przepisy prawa budowlanego. Szkolenia prawne poruszające tę tematykę są obecnie bardzo popularne ze względu na ostatnie zmiany. Pozwalają one dokładnie zapoznać się z każdym aspektem regulacji. Dostępne szkolenia ze zmian w prawie budowlanym omawiają między innymi:

 • proces budowlany w praktyce, po zmianach przepisów prawa budowlanego,
 • realizację inwestycji w kontekście prawa ochrony środowiska,
 • realizację procesu inwestycyjnego zgodnie z obowiązującymi,
 • aspekty prawne i praktyczne prowadzenia inwestycji budowlanych w kontekście prawa budowlanego i planowania przestrzennego,
 • prawidłowe użytkowanie obiektu budowlanego i prowadzenie książki obiektu budowlanego,
 • znaczenie prawne i praktyczne zmian w ustawie Prawo budowlane dla podmiotów publicznych.

Oczywiście to nie wszystkie omawiane na szkoleniach prawnych zagadnienia. Oferta jest bardzo szeroka, zarówno w zakresie prawa budowlanego czy prawa pracy, jak i innych dziedzin. Warto również zwrócić uwagę na szkolenia ze zmian w prawie podatkowym, energetycznym, wodnym czy prawie zamówień publicznych. W każdym z tych obszarów doszło bowiem do zmian, które mogą wpływać na działalność przedsiębiorstw.

Gdzie szukać szkoleń i czym kierować się wybierając szkolenie?

Szkolenia dla biznesu to domena przede wszystkim dużych miast. Najszerszą ofertę szkoleń znajdziemy w Warszawie. Aż 40% szkoleń i kursów organizowanych w Polsce realizowanych jest właśnie w Warszawie. Ich listę znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/warszawa, gdzie umieszczono informacje o szkoleniach realizowanych przez ponad 700 firm szkoleniowych z całej Polski. Portal Eventis to jedna z największych polskich baz szkoleń dla firm, pracowników i osób indywidualnych, w którym znajdziemy zarówno szkolenia stacjonarne, jak i te realizowane przez sieć Internet. Nie jesteśmy więc zdani jedynie na ofertę szkoleń w naszym regionie.

Wybierając szkolenie czy kurs powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze warto sprawdzić program zajęć i poszukać w nim tych zagadnień, które są dla nas najważniejsze. Niektóre szkolenia koncentrują się na przekazywaniu wiedzy teoretycznej, inne na rozwijaniu umiejętności praktycznych – to kolejna rzecz, którą warto sprawdzić. Podejście organizatora do formuły szkolenia powinno znaleźć odzwierciedlenie zarówno w programie zajęć, jak i opisie stosowanych metod dydaktycznych.

Poszukując sprawdzonego szkolenia warto również przeanalizować sylwetki prelegentów oraz trenerów prowadzących zajęcia. Dobry trener ma nie tylko profesjonalne przygotowanie do nauczania innych, ale również doświadczenie zawodowe w omawianym temacie.

Ostatnią rzeczą, która wymaga uwagi jest porównanie cen szkoleń. Rynek szkoleniowy w Polsce jest niezwykle zróżnicowany – często możemy znaleźć podobnie wyglądające szkolenia różniące się cenami o kilkaset procent. Jeśli zależy nam na efektywnym ulokowaniu budżetu szkoleniowego warto porównać oferty pochodzące od wielu organizatorów i nie decydować się na pierwszą z brzegu ofertę.

Fot.  Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda