"Żonglujemy – zdrowo żyjemy" – 4 spotkania w ursynowskich szkołach podstawowych!
We wtorek, 12 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 384 przy ul. Kajakowej 10 odbył się pierwszy z serii pikników w ramach akcji "Żonglujemy – zdrowo żyjemy". W wydarzeniu, którego organizatorem był Urząd Dzielnicy Ursynów wzięło udział ponad 130 uczniów. Dziś w Szkole Podstawowej nr 323 przy ul. Hirszfelda odbył się kolejny piknik, pozostałe w ramach cyklu zaplanowano: w czwartek (14 grudnia) w godzinach 11.00 - 12.30 (po zakończeniu Mikołajkowego Turnieju Sprawnościowego dla dzieci z klas I-IV) w Szkole Podstawowej nr 340 przy Lokajskiego oraz w piątek (15 grudnia) w godz. 9.00 – 10.30 w Szkole Podstawowej nr 303 przy Koncertowej.
- Pikniki które organizujemy w ursynowskich szkołach są dowodem na to, że nowoczesne technologie mogą być użyte do promocji sportu i szeroko rozumianej aktywności. Z atrakcji, jakie przygotowaliśmy w ramach nowatorskiej akcji „Żonglujemy – zdrowo żyjemy” skorzysta ponad pół tysiąca ursynowskich dzieci – informuje Zastępca Burmistrza Antoni Pomianowski.
Pierwszy piknik w Szkole Podstawowej nr 384
Gościem pierwszego pikniku był Mistrz Żonglerki - Adrian Duszak, prezentujący spektakularny pokaz sztuczek piłkarskich oraz trików żonglerki. Następnie rozpoczęły się warsztaty żonglerki z Mistrzem w stroju Mikołaja przy świątecznej muzyce. Udział w nim wzięli uczniowie.
Dla chcących odpocząć od wysiłku fizycznego przygotowano stanowisko wirtualnej rzeczywistości, gdzie można było:
· obejrzeć profesjonalny trening piłkarski z bramkarzem stołecznego klubu,
· obejrzeć mecz piłkarski z perspektywy zawodnika z przyczepioną kamerą GoPro,
· postrzelać rzuty karne za pomocą ruchów głowy w specjalnej aplikacji,
· pojeździć na nartach w górskich krajobrazach,
· porzucać się śnieżkami,
· polatać orłem po n




![[Patronat medialny] Już w ten weekend kolejny pokaz „Wielkie Serca” w Multimedialnym Parku Fontann](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/b16891a29855ce61998960be52a6a9c49b4c4800.jpeg)






















![[KONKURS] Wygraj najnowszą książkę Marty Zaborowskiej - premiera 1 lipca](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/073dc21a177e593af05937574a505dc2b5bedbc6.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d16bfc4bd199cda12e0c1c13efa6cda0711f6450.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)















