mobile
REKLAMA

Zostań Ratownikiem – pierwsza edycja programu za nami

W ostatnich dniach maja 2022 r zakończyła się pierwsza (mamy nadzieję, że nie ostatnia) edycja ochockiego programu „Zostań Ratownikiem”. W ramach zadania dofinansowanego ze środków Urzędu Dzielnicy Ochota, grupa 18 uczniów z ochockich szkół ponadpodstawowych uczestniczyła w zajęciach praktycznych i teoretycznych służących przygotowaniu do pracy w charakterze Ratownika Wodnego.

Informacja prasowa
TAGI
Zostań Ratownikiem – pierwsza edycja programu za nami

. Program szkolenia realizowano na obiektach OSiR Ochota oraz na Jeziorku Czerniakowskim. W ramach szkolenia modułowego uczestnicy zdobywali kolejno stopnie: Młodszego Ratownika WOPR, Ratownika WOPR, a następnie Ratownika Wodnego. W międzyczasie ukończyli szkolenie na „patent” Sternika Motorowodnego oraz Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W ostatnim tygodniu maja komisja egzaminacyjna przeprowadziła egzaminy końcowe praktyczne i teoretyczne. Uprawnienia Ratownika Wodnego na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. poz. 747) uzyskało 11 osób.

W dniu 7 czerwca 2022 r w sali konferencyjnej OSiR Ochota  przy ul. Rokosowskiej 10 odbyło się uroczyste wręczenie uprawnień nowym ratownikom wodnym.. Uprawnienia wręczała Pani Dorota Stegienka – Burmistrz Dzielnicy Ochota w obecności Komisji Egzaminacyjnej złożonej z Instruktorów WOPR (Jacek Kubaczyk – Przewodniczący, Adrianna Błasiak i Marcin Trembulak – Instruktorzy prowadzący szkolenie). Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy!

„Zostań Ratownikiem” to program w ramach którego uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu dzielnicy Ochota otrzymali możliwość uzyskania zawodowych uprawnień Ratownika WOPR, pozwalających na podjęcie pracy zarobkowej. Jest to również propozycja na zagospodarowanie wolnego czasu w sposób aktywny, nabycie nowych umiejętności oraz wiedzy pozwalającej na udzielanie pierwszej pomocy. To szansa na nawiązanie nowych relacji ze środowiskiem ludzi gotowych nieść pomoc osobom znajdującym się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia nad wodą. 

To nie był łatwy kurs. Przede wszystkim czasochłonny, ponieważ obejmował zarówno zajęcia praktyczne w wodzie (basen i otwarty akwen), jak i szeroki blok teoretyczny. Jednak, czego się nie robi, żeby zostać ratownikiem? Najwytrwalszych, który udało się ukończyć kurs (przypomnijmy dofinansowany przez Urząd Dzielnicy Ochota) zapewne już wkrótce będzie można spotkać na basenach, czy plażach w charakterystycznych trykotach z napisem WOPR.

fot.materiał prasowy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda