Floret Witolda Woydy 2016

W dniach 6 – 7 lutego w hali Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122 odbył się IX Turniej Floret Witolda Woydy – Memoriał mistrza olimpijskiego.  W turnieju indywidualnym rozegranym 6 lutego, I miejsce zajął  zawodnik z Holandii – Daniel Giacon, który w finałowej walce pokonał najlepszego Polaka Turnieju – Szymona Czartoryjskiego.

W niedzielę, 7 lutego został rozegrany został VII Turniej o Puchar Złotej Drużyny. Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Polski : Borowiec, Cierluk, Czartoryjski, Jurkiewicz. II miejsce należy do Holendrów (Giacon, Split, Zoons ). Na III miejscu również znaleźli się Polacy – zawodnicy  UKS Atena Gdansk I: Dolżycki, Możejko, Olbromski, Podralski . Najlepsza warszawska ekipa AZS AWF Warszawa zajęła 10 miejsce.

Witold Woyda urodził się 10 maja 1939 w Poznaniu. W Warszawie kończył XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica (w czasach gdy uczęszczał doń Witold Woyda jego patronem był Klement Gottwald) przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie, a później Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego i Akademię Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego. W stolicy rozpoczął sportową karierę i jej do końca bronił barw warszawskich klubów. Był zawodnikiem Budowlanych i Marymontu - od uczniowskiego zaciągu w 1953 roku aż do roku 1972, który tak wspaniale podsumował długie lata sukcesów. Jego trenerami byli Władysław Dobrowolski i Władysław Kurpiewski.