mobile
REKLAMA

Miasto znowu sprzedaje pojazdy usunięte z ulic. Można je obejrzeć do końca października

Warszawa pozbywa się samochodów, które zostały odholowane z powodu braku tablic rejestracyjnych lub złego stanu technicznego. Po sześciu miesiącach oczekiwania na właścicieli, pojazdy trafiają na aukcję. W ciągu ostatniego roku miasto zarobiło na nich ponad milion złotych

Jakub Bielawski
Miasto znowu sprzedaje pojazdy usunięte z ulic. Można je obejrzeć do końca października

48 aut pod młotek

Aktualnie odbywa się kolejny przetarg na sprzedaż takich aut. Na liście znalazło się 48 samochodów, w tym Audi 100, BMW X5, Hyundai Santa Fe, Opel Movano, Saab 93 i wiele innych. Niektóre z nich są w dobrym stanie, inne zaś wymagają napraw.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, pojazdy można obejrzeć w dniach 26 i 31 października o godzinach: 10:00, 11:00, 12:00 oraz 13:00 na terenie parkingu ZDM znajdującego się przy ulicy Gołdapskiej 7 na Białołęce. Osoby oglądające będą wpuszczane na parking o pełnych godzinach. Nie trzeba się umawiać, aby obejrzeć auta.

Dura lex, sed lex

Miasto sprzedaje auta usunięte z ulic w ramach procedury art. 50a Prawa o ruchu drogowym. To przepis, który pozwala na usuwanie pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub takich, których stan wskazuje, że nie są używane. Takie samochody – jak w przypadku każdego odholowania – usuwane są na wniosek Straży Miejskiej lub Policji i trafiają na parkingi firm, z którymi miasto ma podpisane umowy.

Jeśli w ciągu 6 miesięcy nikt po auta się nie zgłosi, przechodzą one na własność miasta z mocy ustawy. Wtedy miasto może je sprzedać lub złomować. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży trafiają do budżetu miasta i mogą być wykorzystane na cele związane z poprawą infrastruktury drogowej i transportu publicznego.

fot.ZDM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda