Nowy łącznik drogowy na Służewcu już otwarty dla mieszkańców
W piątek rano przedstawiciele miasta oficjalnie przekazali do użytku nowy łącznik drogowy między ulicami Suwak i Cybernetyki. 600 metrowa jezdnia ma usprawnić codzienny przejazd tysiącom osób. Na konferencji prasowej przemówił Burmistrz Mokotowa Rafał Miastowski oraz Country Manager firmy Adgar Poland – Michael Mevorach
Wczesnym rankiem na nowym łączniku zebrali się przedstawiciele urzędu Warszawy oraz firmy, z którą miasto współpracowało. Po konferencji prasowej uroczyście przecięto czerwoną wstęgę, po czym nową drogą przejechał włączając klakson pierwszy samochód.
– Przez ostatnie dziesięciolecia Służewiec zmieniał swoje oblicze. Najpierw był przemysłowy, potem biurowy, a teraz staje się mieszkaniowy – mówił burmistrz – Myślę, że ta ulica spełni oczekiwania wielu mieszkańców, łącząc północ Służewca z południem.
Budowa łącznika kosztowała ponad 15 milionów złotych (netto). Na służewcu powstają obecnie też inne inwestycje; jak wspomniał Rafał Miastowski, miasto od roku buduje szkołę na ulicy Konstruktorskiej, a przedwczoraj do użytku został oddany park linearny.
– To wydarzenie ma dla nas szczególne znaczenie, bo stanowi zwieńczenie projektu, który zjednoczył nas wszystkich ideą usprawnienia komunikacji, oraz dalszego rozwoju tej części Mokotowa – mówi menedżer firmy Adgar – Ta inwestycja jest rezultatem dobrowolnej inicjatywy kilku firm, które wspólnie postanowiły wesprzeć lokalną infrastrukturę. Dziś widzimy owoce tej współpracy. Jako odpowiedzialni członkowie społeczności biznesowej, chcemy mieć realny wpływ na warunki życia i pracy na Służewcu, a także na to, jak kształtuje się nasze otoczenie i infrastruktura komunikacyjna.
Ta 600 metrowa jezdnia, która usprawni codziennie przejazd tysiącom osób, a także zwiększy komfort i bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, to przykład efektywnego partnerstwa publiczno-prywatnego – dodał Michael Mevorach
Link do wideo konferencji prasowej
Fot.: Maja Jaubin










![[Patronat medialny] Już w ten weekend kolejny pokaz „Wielkie Serca” w Multimedialnym Parku Fontann](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/b16891a29855ce61998960be52a6a9c49b4c4800.jpeg)






















![[KONKURS] Wygraj najnowszą książkę Marty Zaborowskiej - premiera 1 lipca](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/073dc21a177e593af05937574a505dc2b5bedbc6.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d16bfc4bd199cda12e0c1c13efa6cda0711f6450.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)















