„Pracuj w Wileńskiej”, czyli wsparcie na lokalnym rynku pracy
Galeria Wileńska rozpoczyna realizację celu, będącego częścią strategii CSR Unibail-Rodamco. Szeroko zakrojony program będzie polegał na podnoszeniu zawodowych kwalifikacji młodych ludzi z warszawskiej Pragi Północ, co w konsekwencji pomoże w znalezieniu satysfakcjonującego zatrudnienia.
„Pracuj w Wileńskiej” to najważniejsze tegoroczne przedsięwzięcie właściciela i zarządcy Galerii, doskonale wpisujące się w dotychczasowe działania na warszawskiej Pradze Północ. Zainteresowanie lokalną społecznością i utrzymywanie z nią więzi poprzez rozmaite akcje edukacyjno-rozrywkowe, od lat stanowi trzon aktywnej obecności Galerii Wileńskiej na prawym brzegu Wisły.
Właśnie ogłosiliśmy długoterminowy plan zrównoważonego rozwoju dla całej Grupy. Głównym jego celem ma być ochrona środowiska i zmiany postaw ludzi na bardziej zaangażowane. Postanowiliśmy podjąć szereg działań na rzecz ekologii oraz lokalnych społeczności – mówi Jakub Skwarło, dyrektor operacyjny Unibail-Rodamco na Europę Centralną. – Do 2030 roku chcemy zmniejszyć aż o połowę emisję dwutlenku węgla, a także wspierać lokalne zatrudnienie poprzez nasze centra handlowe, co pozytywnie wpłynie na rozwój ekonomiczny najbliższego sąsiedztwa – dodaje.
Program zakłada trzy podstawowe cele: społeczny, wewnętrzny i zewnętrzny. Pierwszy z nich to wzrost zatrudnienia wśród młodych osób, drugim jest zaangażowanie naszych pracowników we wspólne zadania, a trzecim jest zbudowanie pozytywnych relacji z naszymi partnerami – najemcami, dostawcami, kontrahentami oraz lokalnymi instytucjami – mówi Marta Chojnacka, dyrektor Galerii Wileńskiej. W ramach inicjatywy zaplanowano szkolenia skierowane do młodych ludzi w wieku do 35 lat, które odbędą się w terminie od 15 do 18 maja.
W jakich sektorach? Wymieniane są: sprzedaż detaliczna, recepcja, ochrona, służby techniczne, sprzątanie, dostawa czy logistyka.
Zarobki pracowników będą uzależnione od ofert zainteresowanych pracodawców. Pomimo nastawienia programu na ludność Pragi Północ, inne dzielnice Warszawy nie są w żaden sposób odsuwane od projektu.
Galeria Wileńska stawia na ekologię. Nowe miejsca dla rowerów, bezpłatne ładowarki dla samochodów elektrycznych, konsultacje z odpowiedzialnymi za trasy komunikacji miejskiej - to tylko niektóre elementy działalności na rzecz środowiska.





















![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Łóżko pełne cudzoziemców” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/2178efc705c649654fdb3972150d9ad76fb26e15.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl „Łóżko pełne cudzoziemców” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/55a79858d3621f2ddc7b75ecb70333535976dde0.jpeg)
![[Konkurs] Wygraj wejściówki na pokaz filmu „Plan na życie. Carlo Acutis”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/c671315129a3b262db05dcabeb060bf5a1277fa0.jpeg)
![[Rozwiązanie Konkursu] Wygraj podwójne zaproszenie na improwizowane SHOW "Ale Granda!!!"](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/0d6c3ea1271b849f74a232f49d19e03ce8a30515.png)














