mobile
REKLAMA

Przygoda z macierzyństwem – warsztaty dla przyszłych rodziców

W ostatni weekend już kolejny raz przyszłe mamy wraz z tatusiami mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach „Przygoda z macierzyństwem” organizowanych przez portal dla rodziców Familie.pl. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Informator Stolicy.

Marcin Kalicki
Przygoda z macierzyństwem – warsztaty dla przyszłych rodziców

– „Przygodę z macierzyństwem” my jako portal dla rodziców Familie.pl organizujemy od mniej więcej czterech, a wyszło to z inicjatywy mam na forum, które często pisały, że brakuje im takiego bezpośredniego kontaktu po pierwsze z innymi przyszłymi mamami, a po drugie – porad eksperckich. Dlatego też zaczęliśmy organizować takie spotkania, w trakcie których jest wystąpienie i położnej i pediatry. Są zawsze z nami również różni eksperci np. od snu dziecka, którzy doradzają, czy spać z dzieckiem czy nie spać, bo to też jest często dylemat świeżo upieczonych rodziców. Tak naprawdę edukujemy przyszłych rodziców i co dla nas też jest ważne o ile na początku przychodziły do nas same panie, o tyle w tej chwili widzimy, że połowa, a może nawet więcej pań przychodzi ze swoją drugą połówką – powiedziała Urszula Kaczan, dyrektor zarządzający Familie.pl

Bezpłatne warsztaty odbywają się cyklicznie i jest ich rocznie około dziesięciu-dwunastu. Poza Warszawą „Przygoda z macierzyństwem” dociera między innymi do Krakowa, Poznania, Wrocławia czy Olsztyna. – Jeśli chodzi o Warszawę to staramy się organizować warsztaty w różnych dzielnicach. Ostatnio byliśmy na Ochocie, teraz jesteśmy w Śródmieściu, być może kolejne będą na przykład gdzieś na Mokotowie. Chodzi nam oto, aby mamy z każdej dzielnicy mogły dojechać do nas – mówi Urszula Kaczan.

Zapełniona po brzegi sala w Bibliotece Publicznej miasta stołecznego Warszawy przy ulicy Koszykowej 26/28 pokazuje, że jest zapotrzebowanie na takie warsztaty, ale również wskazuje na coraz większą dojrzałość i chęć pogłębiania swojej wiedzy na wiele tematów związanych z macierzyństwem przez przyszłych rodziców.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda