PRZYSZŁOŚĆ POLSKIEJ MODY
Seminarium na temat zarządzania i kondycji polskich marek odzieżowych
W środę (13.06.) na Akademii Leona Koźmińskiego miało miejsce seminarium: Zarządzanie w branży mody - gdzie jesteśmy - dokąd zmierzamy? Seminarium rozpoczęła Aneta Mazurek, a prelekcje poprowadzili: Bogusław Slaby (przewodniczący Związku Pracodawców Przemysłu Mody „Lewiatan”), Kinga Miller (VIAMODA), Marianna Kupść (4F), dr Jolanta Tkaczyk (ALK), Bartek Michalec, Łukasz Laskowski (ZuoCorp), Michał Zaczyński, oraz dr M. Lesiakowska-Jabłońska (VIAMODA). Mówiono o pozycji polskiego rynku modowego w świecie, kondycji polskiej mody, specyfice rodzimego klienta, modowych innowacjach i aktualnych trendach. Zastanawiano się jak będzie wyglądać przyszłość branży mody oraz nad problemami początkujących projektantów. W kwestii zarządzania poddano analizie elastyczność działania w prowadzeniu firmy projektanckiej, unikanie sytuacji kryzysowych przy kreowaniu wizerunku marki oraz od czego zależy jej sukces. Praktycy branży dzielili się swoim doświadczeniem podkreślając rolę determinacji w przetrwaniu na rynku. Duża konkurencja sprawia, że współcześnie jest bardzo trudno o klienta. Konieczne jest posiadanie własnej szwalni, aby można było szyć pojedyncze modele, ponieważ nietrafiony asortyment oznacza ogromne straty. Polski konsument jest bardzo kapryśny, a zbyt mają głównie towary niskiej jakości. W Polsce mamy bardzo dobry design, który niestety nie ma gdzie się sprzedawać. Rozwiązaniem wydaje się przyjęcie zasady: projektować można z każdego miejsca na ziemi ale handlować - gdzie jest zbyt
Olimpia Brola


































![[KONKURS] Lato z teatrem - wygraj potrójną wejściówkę na spektakl dla dzieci](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/26a7834aef8ed47445fddfb74d0729b44161ad06.png)
![[KONKURS] Lato z teatrem - wygraj bilety na spektakl dla dzieci](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/ce33f1531c18a401c15ce77819158cb72cbbd71c.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na Solo Act w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/c541afe4c4ffc4f7389f16e1c2809f62c3961541.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj najnowszą książkę Marty Zaborowskiej](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d24f9361d21aac19159223ac36479eebc5c21cdb.jpeg)















