Regaty dla Niepodległej
Uczniowie Warszawskich liceów oraz wychowankowie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 2 w niecodzienny sposób uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z ich inicjatywy zorganizowano na Wiśle Regaty dla Niepodległej. W rywalizacji wzięła udział młodzież licealna, dzieci ze szkół podstawowych w tym niepełnosprawne oraz doświadczeni zawodnicy.
Regaty dla Niepodległej to bardzo ciekawy przykład tego, w jaki sposób można uczcić przypadającą w 2018 r. setną rocznicę odrodzenia państwa polskiego. Dzięki inicjatywie warszawskiej młodzieży w ośrodku MOS nr.2, 25 maja odbyły się zawody ósemek wioślarskich.
Po oficjalnym powitaniu zawodników z sześciu warszawskich liceów oraz odśpiewaniu specjalnie stworzonego na tę okazję uroczystego hymnu drużyny przystąpiły do rywalizacji. Biegi odbywały się na dystansie 1000 m wytyczonym pomiędzy mostem Poniatowskiego a trasą łazienkowską.
W tym samym czasie w budynku MOS-u otrwały zawody dla dzieci ze szkół podstawowych. Najmłodsi rywalizowali na ergometrach wioślarskich. Rywalizacja wzbudziła ogromne emocje. Na koniec odbyły się biegi weteranów wioślarskich zawodów. Startowały zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
Podczas imprezy miała również miejsce część artystyczna. Przedstawiono sylwetki osób, którym zawdzięczamy naszą niepodległość: Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Jana Paderewskiego, Macieja Rataja i Romana Dmowskiego. Całość zakończyła się wspólnym piknikiem.














![[Patronat medialny] Już w ten weekend kolejny pokaz „Wielkie Serca” w Multimedialnym Parku Fontann](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/b16891a29855ce61998960be52a6a9c49b4c4800.jpeg)






















![[KONKURS] Wygraj najnowszą książkę Marty Zaborowskiej - premiera 1 lipca](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/073dc21a177e593af05937574a505dc2b5bedbc6.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d16bfc4bd199cda12e0c1c13efa6cda0711f6450.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)















