mobile
REKLAMA

Apel o uratowanie centrum medycznego ATTIS

Dzielnica zwróciła się z apelem do Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Ministerstwa Zdrowia o podjęcie działań, których celem będzie uratowanie Centrum ATTIS. Placówka, z usług której korzysta ok. 500 tys. pacjentów rocznie, nadal nie ma podpisanego kontraktu z NFZ. Stanowisko w tej sprawie przyjęła również Rada Dzielnicy Wola.

inf. pras.
TAGI
Apel o uratowanie centrum medycznego ATTIS

 

Centrum ATTIS zapewnia opiekę medyczną dla ponad 20 tys. mieszkańców Woli.  Rocznie placówka leczy około 0,5 mln pacjentów z Warszawy i województwa mazowieckiego. Na terenie szpitala działa Stacjonarny Oddział Rehabilitacji i Przychodnia Medycyny Pracy. W listopadzie 2016 roku Centrum ATTIS wdrożyło projekt kompleksowej, zindywidualizowanej opieki onkologicznej dla kobiet. - Mimo pozytywnych ocen uzyskanych od wszystkich organizacji i instytucji zajmujących się problematyką onkologii kobiecej oraz rekomendacji Ministerstwa Zdrowia, placówka nie ma zakontraktowanych świadczeń onkologicznych, które mogłyby być realizowane na rzecz chorych kobiet – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Z kolei brak kontraktu z MOW NFZ może doprowadzić do zamknięcia Centrum. Spowoduje to utrudnienie dostępu do usług medycznych pacjentom nie tylko z Woli, ale również Warszawy i całego Mazowsza. – Ewentualna likwidacja wolskiej placówki to ogromne zagrożenie dla stołecznego systemu opieki zdrowia, szczególnie w sytuacji, gdy średnia liczba łóżek szpitalnych w Dzielnicy Wola jest niższa od średniej w województwie mazowieckim. Zaapelowałem do Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia o podjęcie pilnych działań, których celem będzie uratowanie Centrum ATTIS – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

Likwidacja placówki zmusi pacjentów do korzystania ze świadczeń w innych placówkach, a w najbliższym otoczeniu Woli i Bemowa nie ma drugiego szpitala, który zabezpiecza świadczenia rehabilitacji stacjonarnej, ortopedii czy okulistyki. W strukturze szpitala funkcjonują też liczne pracownie RTG i USG, które stanowią potężne zaplecze diagnostyczne  dla przychodni – rocznie wykonywanych jest prawie 19 tys. badań USG i ponad 23 tys. badań RTG.

Pod koniec stycznia Rada Dzielnicy Wola jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie możliwości zamknięcia Centrum ATTIS. W dokumencie radni wyrażają zaniepokojenie losem pacjentów i brakiem kontraktu z NFZ, co uniemożliwia wykorzystanie nowoczesnej aparatury medycznej i wyposażenia placówki.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda