mobile
REKLAMA

„Będziemy próbować grać trochę szerzej, a tym samym bardziej widowiskowo”

Dwanaście drużyn weźmie udział w pierwszym wiosennym turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Tym razem zawody odbędą się na Burloch Arenie, a ich organizatorem jest KS Rugby Ruda Śląska.

Marcin Kalicki
„Będziemy próbować grać trochę szerzej, a tym samym bardziej widowiskowo”

To już piąty turniej obecnego sezonu, ale pierwszy rozgrywany wiosną. W czterech poprzednich najlepiej spisywały się drużyny mistrzyń i wicemistrzyń kraju – Biało-Zielonych Ladies Gdańsk oraz Legii Warszawa. Jak będzie tym razem?

Przed kibicami w Rudzie Śląskiej swoje umiejętności zaprezentuje dwanaście zespołów. W Ekstralidze poza gospodyniami – KS Diablice Rugby Ruda Śląska zagrają: Legia I Warszawa, KS Budowlani Łódź i Biało-Zielone Ladies Gdańsk. W rozgrywkach I ligi udział wezmą rugbistki Legii I Warszawa, Bestii Kraków, Black Roses Posnania Poznań  oraz RC Arki Gdynia, zaś w II lidze wystąpią: AZS AWF Warszawa, Venol Atomówki Łódź, Amazonki Budowlani Lublin i Alfa Bydgoszcz.

Jaki cel na rozgrywki wiosenne stawia przed legionistkami trener drużyny Filip Cackowski? – Naszym głównym celem jest obrona srebrnego medalu Mistrzostw Polski oraz granie „dobrych meczów” z drużyną mistrzyń kraju z Gdańska. Zdajemy sobie sprawę z kim rywalizujemy. Przypomnę, iż gdańszczanki to praktycznie pierwsza siódemka reprezentacji Polski, czyli zeszłorocznych mistrzyń Europy.  Jednakże ta rywalizacja nas tylko nakręca. My nic nie musimy, a tylko możemy. Naszym małym marzeniem, jest wygranie choć jednego turnieju Mistrzostw Polski, czyli powtórzenie wyniku sprzed dwóch lat. Dodatkowo bardzo się cieszymy jak szybko rozwija się nasza druga drużyna w dużej mierze zbudowana z młodych zawodniczek i tych mniej doświadczonych co przyszły do nas niedawno, wcześniej uprawiając inne sporty.  Celem naszej drugiej drużyny będzie pewne utrzymanie się na poziomie I ligi – mówi szkoleniowiec Legii. – Troszeczkę zmieniliśmy naszą taktykę. Będziemy próbować grać trochę szerzej, a tym samym bardziej widowiskowo. Zobaczymy, czy ta taktyka przełoży się na wyniki. Od strony założeń taktycznych obie nasze drużyny będą grały podobnie. Mamy bardzo wyrównany skład i chcemy by dziewczyny płynnie mogły przejść z drugiej drużyny do pierwszej – dodaje.

Wszystkie mecze V Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 rozegrane zostaną w sobotę, 25 marca na Burloch Arenie przy ul. Bytomskiej 13/15.

Fot. Ana Okolus Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda