mobile
REKLAMA

Brykanki - muzyczne poranki - Już dziś!

„Brykanki” to okazja do wspólnego śpiewu i zabawy, ale przede wszystkim szansa na wczesne wprowadzenie dzieci w świat muzyki. Zajęcia, zaprojektowane specjalnie dla dzieci do 3. roku życia, to prawdziwa podróż po świecie dźwięków, pełna spontanicznej zabawy przygoda

Anna Teodorowicz
Brykanki - muzyczne poranki - Już dziś!

„Brykanki - muzyczne poranki” odbędą się w dniach 9, 16, 23 i 30 stycznia, każdy wtorek o godzinie 10:30, w MAL Samogłoska przy ul. Samogłoska 9A. Cena biletu na cały miesiąc (4 zajęcia) wynosi 100 zł, a zapisy odbywają się poprzez stronę strefazajec.pl 

Jednym z kluczowych elementów „Brykanek” jest metoda ruchu improwizowanego Rudolfa Labana. W jej ramach, używane są kolorowe chusty, piłeczki i bańki mydlane, które nie tylko dodają koloru i radości, ale również stymulują dzieci do swobodnego i spontanicznego ruchu. To połączenie muzyki i ruchu jest doskonałym sposobem na rozwój psychomotoryczny najmłodszych. Podczas zajęć, małym uczestnikom prezentowane są różnorodne skale muzyczne, takie jak modalne czy rytmiczne. Dzieci mają okazję zapoznać się z różnymi metrami – trójdzielnymi i dwudzielnymi, a także odkryć nietypowe rytmy.

A jakie są jeszcze powody aby dołączyć z maluchem do "Brykanek"? 

Oto kilka przykładów, które z pewnością zainteresują każdego rodzica

  1. Stymulacja Rozwoju Mózgu - Muzyka ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu u dzieci. Wczesne zapoznawanie się z różnymi dźwiękami, rytmami i skalami muzycznymi sprzyja rozwojowi umysłowemu, poprawia zdolności poznawcze oraz wspiera rozwój pamięci i koncentracji.

  2. Wzmacnianie Koordynacji i Umiejętności Motorycznych - Ruch improwizowany i zabawa z różnymi przedmiotami, takimi jak chusty czy piłeczki, pomagają w rozwijaniu koordynacji ruchowej i umiejętności motorycznych. Dzieci uczą się kontrolować swoje ciało i lepiej poznają swoje możliwości fizyczne.

  3. Rozwój Umiejętności Społecznych i Emocjonalnych - Uczestnictwo w grupowych zajęciach muzycznych sprzyja nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, rozwija empatię i umiejętność współpracy. Śpiew i muzyka mogą również pomagać w wyrażaniu emocji i uczuciach, co jest kluczowe dla zdrowego rozwoju emocjonalnego.

  4. Budowanie Pewności Siebie: Dzieci, uczestnicząc w zajęciach muzycznych i koegzystując z rówieśnikami, już na wczesnym etapie życia budują swoją pewność siebie i samoocenę. Osiąganie małych sukcesów muzycznych może mieć pozytywny wpływ na ich ogólną późniejszą samoocenę.

  5. Relaks i Redukcja Stresu - Muzyka ma naturalne właściwości relaksujące. Spokojne melodie i kołysanki na koniec zajęć pomagają uspokoić i zrelaksować maluchy jak i rodziców, co jest szczególnie ważne w dzisiejszym szybkim i często stresującym świecie.

  6. fot.pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda