mobile
REKLAMA

Chanukowy koncert kantorów w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Jedni z najbardziej znanych na świecie kantorów – żydowskich wokalistów oratoryjnych – wystąpili na koncercie zorganizowanym z okazji Chanuki w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Na zaproszenie wspólnoty Chabad Lubawicz do Polski przyjechał: Benzion Miller - kantor synagog w Toronto, Montrealu i Nowym Yorku, Israel Rand – solista Izraelskiej Orkiestry Filharmonicznej, związany z synagogami w Tel Awiwie i Nowym Jorku oraz pianista i kompozytor Menachem Bristovski.

inf. pras.
TAGI
Chanukowy koncert kantorów w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Koncert miał miejsce w poniedziałek, 18 grudnia w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, jako jeden z elementów obchodów trwającego do 20 grudnia Święta Chanuka. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Chai oraz wspólnota Chabad Lubawicz Polska, wspierane przez Narodowe Centrum Kultury. Koncert został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

W minionych latach, koncerty chanukowe nieodmiennie zapewniały zarówno wysoki poziom artystyczny jak i unikalną atmosferę wspólnego świętowania. Chcemy, aby zorganizowany przez nas koncert stał się dla obu narodów – polskiego i żydowskiego – darem światła, które jest uniwersalnym symbolem pokoju, nadziei, dobra, mądrości i wiedzy - powiedział Rabin Shalom Dov Ber Stambler przewodniczący Chabad Lubawicz w Polsce.

 

Wydarzenie było również okazją do niesienia pomocy potrzebującym. Organizacja Chabad, wspólnie z Fundacją Anioły Kultury zorganizowała charytatywną aukcję obrazów na rzecz dzieci z Sderot – niewielkiego miasta, położonego niedaleko Strefy Gazy, która znajduję się pod ciągłym ostrzałem z terytorium Palestyny. Prace, poddane licytacji – zarówno podczas koncertu, jak i online – zostały namalowane przez dzieci, podczas warsztatów plastycznych „Moje marzenie”. Najwięcej z nich dotyczyło podróży i dalekich wyjazdów, dlatego też zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację dwutygodniowego pobytu w Polsce dla grupy około 30 izraelskich dzieci w ramach projektu „Kolonie dla dzieci z miasta rakiet.”

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda