mobile
REKLAMA

Co z filtrami w ursynowskim tunelu POW?

Brak filtrów w wyrzutnikach spalin z tunelu budowanej na Ursynowie POW niepokoi mieszkańców osiedla. Wczoraj Ursynowscy radni podjęli w tej sprawie uchwałę.

redakcja
Co z filtrami w ursynowskim tunelu POW?

Rada Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy zwróciła się do Wojewody Mazowieckiego, do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie oraz Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad o uwzględnienie wniosku, aby na obu wyrzutniach zlokalizowanych przy portalach tunelu, zostały zainstalowane urządzenia/filtry oczyszczające powietrze, jak również o o uwzględnienie w zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zapisów ograniczających do minimum uciążliwości związane z zanieczyszczeniem powietrza i hałasem wynikające z budowy w ramach POW dwóch węzłów komunikacyjnych (Węzeł Ursynów-Zachód oraz Węzeł Ursynów-Wschód).

Przypominamy, że pierwsze wnioski powstawały już w 2013 roku. W piśmie z 12 lipca 2013 roku,  będącym odpowiedzią na stanowisko Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy z dnia 11 czerwca 2013 roku, GDDKiA zadeklarowała montaż filtrów na wyrzutniach spalin, po czym z deklaracji niestety się wycofała.

Ważne jest, że Rada Dzielnicy przedstawiła swoje stanowisko w tej sprawie, natomiast wcale nie znaczy to, że filtry na wyrzutnikach się pojawią. Zachęcamy do wywierania w tej sprawie nacisku na polityków wszystkich opcji. 
 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda