mobile

Część Południowej Obwodnicy Warszawy już otwarta!

Nowy odcinek drogi S2 pomiędzy Wilanowem a Wawrem, czyli część Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) już jest otwarte! To dobra wiadomość dla kierowców - możemy już korzystać z dodatkowych 15 kilometrów nowej drogi.Niestety na tunel pod Ursynowem jeszcze trochę poczekamy.

Redakcja
Część Południowej Obwodnicy Warszawy już otwarta!

Nowo otwarty odcinek POW ma dwie jezdnie po trzy pasy ruchu, a na moście rozszerza się do czterech pasów w każdym kierunku. Powstały cztery nowe węzły: Wał Miedzeszyński, Warszawa Wilanów, Patriotów oraz Lubelska.

Na tym fragmencie drogi S2 ograniczenie prędkości wynosi do 100 km/h i nie będą mogły nią jeździć samochody powyżej 3.5 tony.

Nowa trasa to ogromne ułatwienie dla mieszkańców, przemieszczającymi się między Wilanowem a Wawrem. Wcześniej musieli nadkładać drogi, aby przejechać przez Wisłem. Dużym plusem jest również poprawa połączenia Warszawy z Siedlcami i Lublinem.

- Na węźle Lubelska kierowcy będą mogli wjechać z S2 POW na A2 w kierunku Mińska Mazowieckiego i odwrotnie, korzystając z ponad 1,5 km trasy głównej łączącej ekspresówkę z autostradą. Udostępnione zostaną również łącznice umożliwiające zjazd z S2 w kierunku Lublina. Zamknięte będą natomiast łącznice zjazdowe i wjazdowe z węzła Lubelska w kierunku Zakrętu i odwrotnie, zarówno od strony Wilanowa jak i Mińska Mazowieckiego. Bez zmian pozostanie organizacja ruchu na przyszłej S17 w obrębie węzła Lubelska, gdzie kierowcy korzystają z zachodniej jezdni w obu kierunkach. Jadąc od strony Lublina, będzie można jednak wjechać łącznicą węzła na S2 POW w kierunku Wilanowa. Prace na węźle Lubelska zakończą się wiosną przyszłego roku - podała Dyrekcja w opublikowanym komunikacie.

 

 

Kiedy tunel pod Ursynowem?

GDDKiA określa stan realizacji na 89 %, czyli prace na tym odcinku już są bardzo zaawansowane. 19 grudnia 2020 roku udostępniono nową „zawrotkę”, dzięki której możliwy jest zjazd z S2 w ul. Puławską w kierunku centrum, a 21 – ul. Lanciego. Czas na ukończenie wszystkich robót wydłużono do końca marca 2021 r. Według zapowiedzi tunel ma zostać otwarty dla ruchu w drugim kwartale 2021 r., po uzyskaniu wszystkich pozwoleń.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda