mobile

Czyste ciężarówki to nasze bezpieczeństwo

Błoto na jezdni, o które przy deszczowej pogodzie nietrudno, to zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Inwestorom prowadzącym budowy przypominamy o obowiązku mycia pojazdów, wyjeżdżających z terenu inwestycji.

inf. prasowa
Czyste ciężarówki to nasze bezpieczeństwo

Obowiązek mycia ciężarówek

Błoto na jezdni nie dość, że wpływa niekorzystnie na estetykę miasta, to przede wszystkim stwarza niebezpieczeństwo poślizgu. Dlatego pojazdy, opuszczające teren budowy, powinny być obowiązkowo umyte.

Wiele inwestycji prowadzonych na terenie Warszawy wyposażonych jest w modelowe rozwiązania, umożliwiające zachowanie czystości. Niestety, są budowy, na których inwestorzy nie wywiązują się z tego obowiązku, co generuje zagrożenie dla użytkowników dróg. Takie przypadki odnotowujemy miedzy innymi na Mokotowie, Żoliborzu czy w Ursusie.

Kontrolerzy Zarządu Oczyszczania Miasta, którzy monitorują czystość w Warszawie, w czasie deszczowej pogody zwracają szczególną uwagę na okolice prowadzonych inwestycji. W przypadku zauważonych nieprawidłowości interweniują u kierownika budowy.

Lokalizacje inwestycji, przy których występuje problem zanieczyszczania jezdni każdy mieszkaniec może zgłosić także na policję, która ma możliwość ukarania inwestorów za zaniechanie obowiązku utrzymania czystości i stwarzanie zagrożenia dla użytkowników dróg. Takie zgłoszenie to również aktywny sposób dbania o wspólną przestrzeń publiczną, jej czystość i bezpieczeństwo.

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda