Godzina „W" i inne uroczystości 76. rocznicy Powstania
W sobotę, 1 sierpnia, w Godzinę „W", o 17.00, oddamy hołd Powstańcom Warszawskim pod pomnikiem Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W sobotę oraz niedzielę, 2 sierpnia, odbędą się też inne uroczystości obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Plan obchodów opublikowaliśmy na stronie miasta. Wstęp na wszystkie uroczystości jest możliwy tylko z zaproszeniami. W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi organizatorzy zmuszeni są ograniczyć liczbę uczestników tegorocznych obchodów.
Uroczystości pod pomnikiem Gloria Victis będą transmitowane na kanale Warszawy w serwisie YouTube.
Sobota godz. 14.00 – Park Powstańców Warszawy na Woli
W sobotę, 1 sierpnia, przed Godziną „W", o godz. 14.00 prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski na uroczystości w Parku Powstańców Warszawy na Woli zasadził drzewo w miejscu budowy Izby Pamięci. W korzeniach drzewa wkopany został akt erekcyjny Izby. Na terenie Izby upamiętniono powstańcze losy cywilnej ludności Warszawy, w tym zbrodnie okupanta na Woli.
Budowa Izby Pamięci to inicjatywa Wandy Traczyk-Stawskiej i kierowanego przez nią Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy. Zapraszamy do śledzenia przebiegu wydarzenia online – będzie transmitowane na profilu Warszawy na Facebooku.
Niedziela, godz. 10.00 – pomnik Agatona (Karowa/Browarna)
W niedzielę, 2 sierpnia, o 10.00 na skwerze przy zbiegu ulic Karowej i Browarnej rozpocznie się uroczystość odsłonięcia pomnika kpt. Stanisława Jankowskiego „Agatona", uczestnika Powstania Warszawskiego i budowniczego powojennej Warszawy. Wezmą w niej udział prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski, członkowie rodziny kpt. Jankowskiego, przedstawiciele powstańców, władz i organizatorów. Zapraszamy do śledzenia przebiegu wydarzenia online – będzie transmitowane na kanale Warszawy w serwisie YouTube.
Źródło: UM Warszawa




















![[Rozwiązanie konkursu] Wyślij swoje świąteczne życzenia i wygraj publikację w gazecie „Informator Stolicy”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8abf53ae5e6bb60e0a46c0cb4da4f5a822bee3aa.png)
![[Rozwiązanie konkursu] "Po słonecznej stronie życia” – wygraj książkę Damiana Abramowicza](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d0e3e375dcad54d827756f7f588561f4018ff4cc.png)
![[Rozwiązanie konkursu] "Choinka” w teatrze Guliwer. Wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/01d2ed3f6041f16fd646e64351050f0e4669ae74.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl "Choinka" w teatrze Guliwer. Wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/6289f215bacb04cf6a286c7b65048e016b8a0151.jpeg)














