mobile
REKLAMA

Google Campus – znamy już lokalizację

To, że Google Campus powstanie w Warszawie, ogłosił Eric Schmidt – prezes zarządu Google – niemal rok temu. Na pytanie „gdzie” znamy już bardziej precyzyjną odpowiedź.

TAGI
Google Campus – znamy już lokalizację

Google Campus powstanie na warszawskiej Pradze, a konkretniej – w zabytkowym budynku Centrum Praskiego Koneser. Obiekt ten usytuowany jest przy ulicy Ząbkowskiej 27/31, w Budynku A.

Inwestycja realizowana będzie przez Grupę Liebrecht & wooD oraz BBI Development SA na 1600 mkw powierzchni dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek. Projekt ruszy pod koniec 2015 roku.

Czym jest Google Campus? To przestrzeń, w której start-upy, czyli przedsiębiorstwa lub tymczasowe organizacje stworzone w celu poszukiwania modelu biznesowego, będą mogły wynająć swoje biuro. Koneser stanie się siedzibą przedsiębiorczości, miejscem skupiającym młodych, pomysłowych ludzi stawiających na innowacyjność. W Campusie będą organizowane również liczne spotkania z inspirującymi osobami, warsztaty, konferencje czy szkolenia.

„Cieszymy się, że możemy być częścią rewitalizacji dawnej Wytwórni Wódek, a jednocześnie wspierać nową generację innowacyjnych twórców i przedsiębiorców z całej Polski. Poprzez udostępnienie Campusu polskiej społeczności start-upowej, chcemy pomóc tutejszym przedsięwzięciom tego typu rozwijać się coraz szybciej i stawać się firmami o zasięgu międzynarodowym” – powiedziała Mary Grove, Dyrektor Google for Entrepreneurs.

Na dzień dzisiejszy istnieją tylko trzy takie miejsca na świecie – w Londynie, Seulu i Tel Awiwie. Warszawski Google Campus zadebiutuje razem z dwoma powstającymi obecnie ośrodkami – w Madrycie i Sao Paulo.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda