mobile
REKLAMA

Granulat plastikowy z recyklingu - jak powstaje? Zastosowanie regranulatu

Granulat plastikowy z recyklingu pośrednio zapobiega negatywnemu oddziaływaniu plastiku na środowisko. Dokładniej jednak mówiąc i tłumacząc definicje granulatu i regranulatu, wystarczy nakreślić fakt, że są to produkty pozyskane z naturalnego środowiska, które do tej pory zanieczyszczały świat, a ich odznaczeniem jest możliwość ponownego przetworzenia (ze względu na brak rozkładu w środowisku). Ich przetworzenie w procesie recyklingu, daje szansę na powtórne wykorzystanie w przemyśle i przetwórstwie różnego rodzaju. 

Artykuł sponsorowany
TAGI
Granulat plastikowy z recyklingu - jak powstaje? Zastosowanie regranulatu

Plastikowe odpady, dzięki ponownemu wykorzystaniu, są podstawą do powstania regranulatu, a ten natomiast przerabiany jest na kształtne, barwne i wielkościowo różne przedmioty do wykorzystania. Dzięki temu, powstają butelki, tuby, dozowniki, butelki z pompką, dozowniki czy spraye, w których można znaleźć perfumy, kremy, płyny i środki czystości, przeznaczone na każdy dzień. Butelki plastikowe do kosmetyków z sieci rybackich i lin, to nowatorska produkcja, którą łączy w jedno - pomoc naturze w utylizacji odpadów i przerobienie ich dla nowych środków pielęgnacyjnych i środków czystości.

Co to jest granulat plastikowy z recyklingu i jak powstaje regranulat z sieci rybackich?

Granulat plastikowy z recyklingu powstaje z sieci rybackich i lin, które po okresie swojej trwałości i używalności, wymagają wymiany na nowe. Ponadto, ich fragmenty i szczątki, które mogły oderwać się od pełnej płaszczyzny sieci podczas połowu, są przechwytywane i wyławiane, aby wytworzyć i przetworzyć z nich półprodukt jakim jest granulat plastikowy. Z niego natomiast, wytwarzane i produkowane są opakowania z tworzyw sztucznych, czyli kolejne wyroby skierowane pod konkretne funkcje użytkowe. W ten sposób, dzięki ponownemu wykorzystaniu odpadów plastikowych pozyskanych z produkcji sieci rybackich, powstaje regranulat

Jako granulat wytwarzany z określonych typów materiałów bazowych, można wyróżnić regranulat LDPE, HDPE, PP i regranulat styropianowy. W produkcji opakowań kosmetycznych i skierowanych do branży chemii gospodarczej, pod uwagę brane są głównie tworzywa HDPE i PP, czyli opakowania z polietylenu i polipropylenu. Tak powstałe produkty są trwałe, cechują się wysoką gęstością oraz są odporne na niskie i wysokie temperatury. Trwałość kosmetyków i środków do nich wprowadzonych jest zatem długotrwała, a produkty nie ulegają szybkiemu przeterminowaniu.

Czym cechują się opakowania plastikowe dla branży chemicznej, kosmetycznej i innych?

Producent opakowań plastikowych OmegaPlastics.pl, oferuje opakowania dla branży kosmetycznej i chemicznej z PP (polipropylenu) i HDPE (polietylenu o wysokiej gęstości). Opakowania dostosowane są do kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, a także środków ogrodniczych. Są na tyle trwałe i odporne na reakcje chemiczne między swoim składem a substancjami w nich umieszczonymi, że nadają się zarówno do produktów powstałych z pochodnych środowiska naturalnego, jak i tych o zwiększonej ilości związków chemicznych w swoim składzie. 

Zastosowanie regranulatu w branży chemicznej i kosmetycznej

Opakowania z regranulatu skierowane są dla branży chemii gospodarczej, kosmetycznej oraz ogrodniczej. Butelki, pojemniki z dozownikiem, aplikatorami i nasadkami, znajdują swoje zastosowanie w produktach typu środki czystości, płyny i pianki do czyszczenia mebli, glazury, ceramiki, czy płyny do prania i płukania. W ogrodnictwie, nadają się do aplikowania środków ochrony roślin i nawozów płynnych. W kosmetologii znajdują swoje miejsce w dystrybucji kosmetyków naturalnych i innych, np. kremach półpłynnych, mydłach, płynach i żelach do kąpieli, szamponach do włosów, balsamach do ciała, tonikach, odżywkach, a nawet tuszach do rzęs.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda