Jakie cele dla społeczeństwa w #Warszawa2030
W czwartek, 14 kwietnia, wszystkich zainteresowanych przyszłością Warszawy zapraszamy na debatę Warszawa2030.Społeczeństwo. Trwają prace nad wyznaczaniem celów dla stolicy, a w trakcie spotkania będą omawiane kwestie związane z relacjami społecznymi, edukacją, kulturą, zdrowiem czy bezpieczeństwem.
Debata odbędzie się w czwartek o godz. 17.30 w Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2.
Program debaty:
17:30 Powitanie gości
17:40 Wprowadzenie
18:05 Panel dyskusyjny, w którym udział wezmą Edwin Bendyk, dr hab. Mikołaj Herbst, dr hab. Ewa Korcelli-Olejniczak,
prof. Renata Siemieńska, dr hab. Andrzej Zybała, prof. SGH
19:00 Przerwa kawowa
19:20 Otwarta dyskusja
20:25 Podsumowanie i zakończenie debaty
Zgłoszenia udziału w debacie z podaniem nazwy wydarzenia oraz imienia i nazwiska należy przesyłać na adres e-mail: warszawa2030@um.warszawa.pl. Podczas wydarzenia zapewniona będzie opieka nad dziećmi (wymagane wcześniejsze zgłoszenie), a także tłumacz języka migowego, pętla indukcyjna i audiodeskrypcja. Osoby, które nie będą mogły przybyć na debatę, zapraszamy do obejrzenia transmisji on-line. Linki udostępnione zostaną w dniu wydarzenia na stronach: www.2030.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/Warszawa2030.
Prace nad aktualizacją strategii rozwoju Warszawy do 2030 r.
Strategia rozwoju to dokument określający, w jakim kierunku ma rozwijać się miasto przez następne kilkanaście lat. Pokazuje, jakie cele rozwojowe są najważniejsze. Pozwala też wskazać najistotniejsze działania, na które mają być przeznaczone środki z budżetu miasta. Ta strategia to jeden z najważniejszych dokumentów, który dotyczy każdego mieszkańca stolicy.
W ramach prowadzonych działań wypracowana została wizja Warszawy w 2030: Warszawa w 2030 r. to aktywni mieszkańcy, przyjazne miejsce, otwarta metropolia.
Obecnie trwają prace nad wyznaczaniem celów dla Warszawy przyszłości, czyli co trzeba zmienić lub poprawić w stolicy do 2030 roku. Zebrane informacje będą punktem wyjścia do dalszych prac nad strategią rozwoju Warszawy. Aktywnie można się włączyć w prace biorąc udział w jednym z kwietniowych spotkań. Najbliższe to:
Czwartek, 14 kwietnia, godz. 17.30 - Spotkanie dyskusyjne w dzielnicy Ochota (Zespół Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego (aula), ul. Szczęśliwicka 56);
Piątek, 15 kwietnia, godz. 17.30 – Spotkanie dyskusyjne w dzielnicy Włochy (Artystyczny Dom Animacji, ul. ks. Juliana Chrościckiego 14);
Sobota, 16 kwietnia, godz. 10.00 - Warsztaty dla seniorów (Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52);
Więcej informacji: www.2030.um.warszawa.pl
Źródło: U.m.st. Warszawa