mobile
REKLAMA

„Jestem w drodze - sytuacja kobiet w ciąży”

W najbliższy poniedziałek, 16 października (Sejm RP, ul. Wiejska 4/6/8, sala kolumnowa) zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej sytuacji kobiet w ciąży w aspektach: prawnym, zdrowotnym oraz dotyczącym funkcjonowania w przestrzeni publicznej.

inf-pras
TAGI
„Jestem w drodze - sytuacja kobiet w ciąży”

Dobiega końca cykl warszawskich spotkań z młodymi mamami i kobietami w ciąży prowadzony we współpracy miasta stołecznego Warszawy i Fundacji JESTEM W DRODZE. Projekt „Życzliwość wobec kobiet w ciąży” został wybrany do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2017 w 8 dzielnicach (Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Wawer, Wesoła, Wilanów, Żoliborz). Jego realizację zaplanowano na terenie całej Warszawy. Na warsztatach przyszłe i obecne mamy dowiadują się m.in. o przywilejach przysługujących kobietom w ciąży i młodym rodzicom/opiekunom, o różnych formach wsparcia oferowanych przez miasto. Przyszłe mamy otrzymują też znaczek „ Jestem w drodze”, który ma im pomóc w informowaniu otoczenia w przestrzeni publicznej, że są w wyjątkowym stanie i oczekują wsparcia.

 

W poniedziałek, 16 października w godz. 10.00 – 14.00 odbędzie się konferencja, która będzie zwieńczeniem dzielnicowych spotkań. Projekty i kampanie społeczne mające na celu uwrażliwienie warszawiaków na potrzeby kobiet w ciąży, osób niepełnosprawnych i starszych to ważny element działań miasta. - Podczas konferencji chcemy m.in. zwrócić uwagę na sytuację ciężarnych w Polsce, które będąc w przestrzeni publicznej często są niezauważane lub wręcz lekceważone – mówi Karolina Malczyk, pełnomocnik ds. równego traktowania, wicedyrektor Centrum Komunikacji Społecznej. 

 

- Poruszymy tematy prawne dotyczące zatrudnienia i powrotu do pracy po urodzeniu dziecka, ale najważniejszy będzie aspekt medyczny. Na tym panelu panie dowiedzą się jakie są standardy opieki przed porodem i w jego trakcie. Uczestniczki będą miały okazję porozmawiania z psychologiem, który podpowie im jak korzystać z przysługujących im przywilejów w komunikacji miejskiej, kolejce w sklepie i urzędzie  – mówi Natalia Michałek, prezes Fundacji JESTEM W DRODZE.

 

Konferencja jest nieodpłatna, aby w niej uczestniczyć wystarczy zarejestrować się na  stronie jestemwdrodze.pl/konferencja/. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Karolina Malczyk - pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania, dr Marek Puzyna  - ordynator, położnik i ginekolog szpitala Św. Zofii, Zofia Małas - prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Maria Rotkiel - terapeutka, psycholog i trener motywacyjny.

 

Projekt na zlecenia m.st. Warszawy realizuje Fundacja JESTEM W DRODZE.

Patroni i partnerzy: Instytut Matki i Dziecka, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda