mobile
REKLAMA

Kercelak na Chłodnej

Już w sobotę 19 września na ul. Chłodnej odbędzie się tradycyjna wolska impreza – Kercelak 2015. Tego dnia Chłodna przejdzie prawdziwą metamorfozę, tak aby można było poczuć czar dawnej Warszawy.

TAGI
Kercelak na Chłodnej

W trakcie imprezy będziemy mogli przespacerować się Chłodną w gwarnej atmosferze nawoływań handlowców naręcznym towarem i gazeciarzy oraz przy odgłosach kłótni ulicznych przekupek. Podpatrzymy, jak cwaniaczki warszawskie grają w trzy karty pod okiem granatowych policjantów. Szyku ulicy dodadzą stare, stylowe samochody, jakie na co dzień można zobaczyć już jedynie w muzeum.

Program tegorocznego Kercelaka jest przepełniony atrakcjami i każdy znajdzie w nim coś dl siebie. Oprócz tradycyjnego jarmarku handlowego odbędzie się kulinarny pokaz gotowania na olbrzymiej patelni. Na najmłodszych czeka specjalna strefa zabaw. Na warsztatach „Kreatywna lodówka” dzieci samodzielnie będą robić koktajle, sałatki i lemoniady. W plenerowej Warszawskiej Akademii Młodego Naukowca kadra uniwersytecka zaproponuje zabawy z fizyką. Będą także warsztaty tworzenia kapeluszy z papieru i przypinek, malowania twarzy, puszczania wielkich i małych baniek mydlanych, wykonywania zwierzątek i kwiatów z balonów, warsztaty decoupage’u z tworzeniem ozdób z koralików czy kulturalne kreacje „Tańcowała Igła z Nitką”. Do tego kapsle, zośka, gry w klasy, gra w gumę. A na deser zwiedzanie prawdziwego wozu strażackiego.

W czasie imprezy funkcjonować będzie również miasteczko zdrowia. Będzie można skorzystać z nieodpłatnych badań i konsultacji u specjalistów. Od godz. 14.00 na  scenie rozpoczną się przedstawienia i koncerty. Program poprowadzi świetny aktor, wolak z Mirowa – Piotr Pręgowski. - Zaczniemy występami naszej zdolnej wolskiej młodzieży, a następnie posłuchamy formacji Big Bit z programem „The Beatles Show” oraz trzech niesamowitych dziewczyn ze znanego z programu X-Factor zespołu The Chance. Gwiazdą tegorocznego Kercelaka będą DJ Adamus i Paulla – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

Partnerami organizatora imprezy – Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – są Wola Park oraz właściciel marki Królewskie.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda