mobile
REKLAMA

Kiedy otworzą się nowe stacje metra?

Od tygodnia druga linia metra została wzbogacona o trzy nowe stacje na Pradze i Targówku. Kolejne stacje będą otwierane stopniowo, a wszystkie mają być gotowe do końca 2022 roku. 

Sylwia Fiutkowska/fot. Tadeusz Rudzki
Kiedy otworzą się nowe stacje metra?

Mieszkańcy mogą już korzystać z trzech nowych stacji: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy oraz Trocka. W planie jest jest jeszcze 11 nowych stacji, a także dwie uzupełniające I linię metra: Plac Konstytucji oraz Muranów. Kiedy zostaną otwarte?

W 2020 roku mają zostać otwarte trzy stacje: Płocka, Młynów oraz Księcia Janusza. Prace w tych rejonach już powoli się kończą i wymagają jedynie uzupełnień. Mają być zrealizowane do końca listopada. Jak przejdą pozytywnie odbiory techniczne to na początku 2020 roku zostaną oddane do użytku.

Dwie kolejne stacje Ulrychów (Wola Park) oraz Powstańców Śląskich mają być gotowe w 2021 roku. Póki co trwają prace przebudowy instalacji podziemnych ale powoli robione są już wykopy. 

Następne stacje to: Lazurowa, Chrzanów i Karolin. Ta inwestycja jest planowana na listopad 2022 roku. Za tymi stacjami ma powstać stacja techniczno-postojowa.

Ostatni etap to stacje: Zacisze, Bródno oraz Kondratowicza. Obecnie trwa przebudowa podziemnych instalacji, a niedługo będą drążone tunele. Także w tym miejscu ma powstać stacja techniczno-postojowa. Prace mają potrwać do końca 2021 roku. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda