mobile

Konfrontacje Malarskie 2015 w Ursusie

W galerii AD-HOC przy Ośrodku Kultury Arsus przy ulicy Traktorzystów 14 w sobotę, 19 grudnia odbył się wernisaż wystawy Konfrontacje Malarskie 2015. Na wystawę składają się prace Katarzyny Ludwiczak, Marco, Jaxy, Pawła Bera i Adama Tyszeckiego. Twórczość artystów oglądać można do 30 grudnia 2015 roku.

 

Konfrontacje Malarskie 2015 w Ursusie

Katarzyna Ludwiczak jest mieszkanką Ursusa, absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoje obrazy prezentowała na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych takich jak "Arsenał", "Tumult Toruński"; czy kolejne edycje Warszawskiego Miesiąca Malarstwa. Zdobyła I nagrodę w ogólnopolskim konkursie na plakat na temat pokoju na świecie (1988). W malarstwie szczególnie fascynuje ją portret, maluje również pejzaże i kwiaty. Płótna jej autorstwa są ozdobą wielu instytucji oraz domów prywatnych w Polsce i zagranicą. Bierze udział w charytatywnych aukcjach sztuki. Pracuje jako plastyk w Domu Kultury ,,Kolorowa” 2019; w Ursusie, prowadzi tam też zajęcia z malarstwa dla dorosłych. Została uhonorowana odznaką Zasłużonego Działacza Kultury.

Marco Jaxa, występujący również pod pseudonimem Jaxa49 , to artysta malarz polskiego pochodzenia, który większość życia spędził we Włoszech. Ponad 30 lat spędzonych za granicą ukształtowało jego świadomość oraz postrzeganie sztuki. Z zamiłowaniem oddaje się historii. Jako malarz regionalny powiatu piaseczyńskiego uczestniczy w wielu wystawach promujących region. Czuły na wszelkie inicjatywy społeczne , działacz charytatywny. Malarstwo Jaxy przeplata w sobie cechy realistyczne oraz impresjonistyczne w oparciu o historię regionu. Ilustrator, członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Uczestnik licznych wystaw tak indywidualnych jak i zbiorowych. Prace Marco Jaxy znajdują się w prywatnych kolekcjach w wielu krajach.

Paweł Ber - artysta, który interesuje się sztuką od dzieciństwa. Pierwsze kroki stawiał w pracowni swego dziadka, który nauczył go postrzegać świat w barwach farb. Umiejętności zaczerpnięte od dziadka pozwoliły mu stworzyć własny świat wizji i postrzegania otaczającej go rzeczywistości . Artysta u którego dominuje realizm, jednak nie stroni od eksperymentowania. Z uwielbieniem działający w technikach graficznych, tworząc portrety. Ilustrator, członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Prace Pawła Bera znajdują się licznie w prywatnych kolekcjach między innymi we Włoszech, Kanadzie, USA, Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Jordanii, Indiach i Indonezji. Malarz regionalny powiatu piaseczyńskiego.

Adam Tyszecki urodził się 31 marca 1987 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat był rehabilitowany w Centrum Zdrowia Dziecka i Stocer Konstancin. Szkołę skończył tokiem nauczania domowego tzn. Indywidualnym. Od 2001 roku jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zalesiu Dolnym. Od dziecka bardzo interesuje się przyrodą co stara się uwidocznić malując i fotografując ptaki.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda