mobile
REKLAMA

Król strzelców ekstraklasy – kto zostanie najlepszym strzelcem sezonu?

Mimo stosunkowo niskiego poziomu futbolu w naszym kraju zostanie najlepszym strzelcem ekstraklasy, pozwala zapisać się w historii tych rozgrywek na długie, długie lata. 

Artykuł sponsorowany
Król strzelców ekstraklasy – kto zostanie najlepszym strzelcem sezonu?

Sprawdźmy, kto w kampanii 2022/2023 ma największe szanse na zdobycie takiego tytułu.

Rafał Wolski

 

Gdy przez kilkunastoma laty Rafał Wolski sukcesywnie wspinał się po szczeblach kolejnych reprezentacji młodzieżowych, to wielu wieściło mu wielką międzynarodową karierę. Mówiło się, że zawodnika o takim talencie na Mazowszu nie było już bardzo dawno. W rodzinnym Głowaczowie słyszał o nim absolutnie każdy.

 

Imponujące występy w reprezentacji województwa mazowieckiego zaowocowały przenosinami do akademii Legii, z której to z biegiem czasu udało mu się awansować wprost do pierwszej drużyny Wojskowych. Tam zbyt długo miejsca Wolski nie zagrzał, gdyż na jego pozyskanie zdecydowała się włoska Fiorentina.

 

Zarówno krótka przygoda we Florencji, jak i późniejsze epizody w Bari, KV Mechelen oraz Wiśle Kraków były tylko potwierdzeniem faktu, że wychowanek Jastrzębia Głowaczów to jeden z największych niespełnionych talentów w Polsce.

 

Ciężko oprzeć się wrażeniu, że dopiero podczas gry w Lechii Gdańsk, a także aktualnym klubie tj. płockie Wiśle 30-letni obecnie gracz prezentuje kibicom pełny zakres swoich możliwości. Sześć trafień oznacza co prawdą dość wyraźną stratę do lidera, ale nie należ zapominać, że sezon jest jeszcze długi. Absolutnie wszystko może się zatem zdarzyć.

Josue

Polska to taki specyficzny kraj, w którym pewność siebie nie jest odbierana zbyt pozytywnie. Szczególnie ta wśród graczy PKO Ekstraklasy.

 

Josue zdaje się być akurat takim zawodnikiem, na którego wszelakie słowa krytyki nie działają. A że przy okazji na boisku poczyna sobie naprawdę poprawnie, to grono jego przeciwników maleje właściwie z dnia na dzień.

 

Tak się składa, że król strzelców Ekstraklasy od kilku sezonów zarezerwowany był wyłącznie dla obcokrajowca. Jeśli Portugalczyk będzie nadal popisywał się tak dobrą skutecznością, to bardzo możliwe, że tendencja ta zostanie nadal podtrzymana.

Mikael Ishak

Wielki lider i swoista legenda poznańskiego Lecha. Tak śmiało można już chyba nazywać aktualnego kapitana ekipy dowodzonej przez Johna van den Broma.

 

W jednym z licznych wywiadów Mikael Ishak wspomniał, że nigdzie nie czuł się tak kochany, jak ma to w tej chwili miejsce w Poznaniu. Za ten szacunek, którym darzą go wierni fani Kolejorza, Szwed odpłaca się w 100% na boisku. Niewykluczone, że po kilku latach obecności w Polsce wreszcie uda mu się sięgnąć po statuetkę dla najskuteczniejszego gracza najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej.

Jesus Imaz

Jagiellonia to co prawda niezbyt dobre miejsce do walki o najwyższe cele, jednak nawet w takim otoczeniu można osiągać indywidualne sukcesy. Idealnie pokazuje to przykład Jesusa Imaza. Były zawodnik Wisły Kraków po przenosinach do Białegostoku stał się prawdziwym motorem napędowym drużyny ze stolicy Podlasia.

 

Wiele wskazuje na to, że jego korespondencyjny pojedynek z Ishakiem będzie prawdziwą ozdobą kampanii 2022/2023 w PKO Ekstraklasie. Który z wymienionych graczy trafi ostatecznie na karty historii polskiego futbolu jako król strzelców ekstraklasy? O tym przekonamy się już niebawem.

fot.pixabay.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda