mobile

Królewskie tańce w sercu Wilanowa

Najlepsi tancerze w Polsce, unikalny klimat, a do tego najpopularniejsze tańce ludowe nad Wisłą: Krakowiak, Mazurek, Kujawiak i Oberek w jednym miejscu. Te wszystkie atrakcje czekają na nas w Wilanowie podczas kolejnej edycji Królewskiego Turnieju Tańców Polskich.

TAGI
Królewskie tańce w sercu Wilanowa

To już niemal tradycja. Jak co roku w Wilanowie w samym jego sercu - w hali Obiektu Sportowego przy Zespole Szkół Nr 79 im. St. Kostki Potockiego przy ulicy Wiertniczej 26 rozpoczną się folklorystyczne zawody taneczne. Turniej organizowany pod patronatem Stowarzyszenia – Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF.

Majowy weekend pełen emocji

W minionym roku przez wilanowską publicznością zaprezentowało się prawie 150 par z całego kraju. W sobotę, 16 maja o godz. 14.00 rozpoczną się eliminacjie do zawodów głównych, czyli ćwierćfinały oraz półfinały we wszystkich kategoriach i klasach. Pierwszy dzień zakończy pokaz mody „W ogrodzie Króla Jana zakwitły kwiaty”.

W niedzielę, 17 maja organizatorzy oficjalnie przetną wstęgę i otworzą imprezę. Tego dnia zaplanowano finały oraz pokaz karo mazurowego. A na koniec oficjalny, pożegnalny obiad. Szczegółowy plan turnieju dostępny jest pod adresem: ckwilanow.nazwa.pl/tancepolskie.

Idea turnieju

Głównym celem zawodów jest propagowanie tańców polskich, ochrona dziedzictwa narodowego, kształtowanie poczucia estetyki i zwiększanie zainteresowania dzieci i młodzieży tańcami ludowymi. Ponadto istotnymi są wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk tanecznych nad Wisłą.

Jak się zgłosić do konkursu?

Karty uczestnictwa w Królewskim Turnieju Tańców Polskich Wilanów 2015 należy przesłać na adres Centrum Kultury Wilanów. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 4 maja. 

 

Łukasz Radkiewicz

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda