mobile
REKLAMA

Lewica i Miasto jest Nasze ma już swoje jedynki

Wiemy, kto będzie zajmował pierwsze miejsca na listach Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych do Rady Warszawy. Dziś swoje jedynki zaprezentowała Lewica i Miasto Jest Nasze.

NKK
Lewica i Miasto jest Nasze ma już swoje jedynki

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Pełne listy kandydatów poznamy w marcu. Jednak już coraz więcej wiemy, o tym kto się na nich znajdzie. Dziś swoje tzw. lokomotywy wyborcze zaprezentowała Lewica i Miasto Jest Nasze, które zawarły pakt „Marzenie o Warszawie” i wspólnie walczą o miejsca w Radzie Warszawy.

Poniżej lista kandydatów, którzy wystartują z pierwszych miejsc w poszczególnych okręgach do Rady Miasta,

Okręg nr 1 – Śródmieście, Ochota –Agata Diduszko-Zyglewska, radna Warszawy od 2018 roku. Wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta.

Swój mandat radnej uzyskała w 2018 roku z okręgu Bemowo – Ursus – Włochy z list Koalicji Obywatelskiej. Obecnie radna niezrzeszona i powiązana z Lewicą.

Okręg nr 2 – Praga-Południe – Martyna Jałoszyńska, radna osiedla Grochów Południowy, członkini zarządu warszawskich struktur Partii Razem.

Okręg nr 3 – Mokotów – Melania Łuczek, radna dzielnicy Mokotów, reprezentująca Stary Mokotów jako działaczka Miasto Jest Nasze.

Okręg nr 4 – Wola – Marek Szolc, radny Warszawy od 2018 roku z Pragi-Południe i Rembertowa,

W Radzie Warszawy jest wiceprzewodniczącym Komisji Ochrony Środowiska oraz członkiem komisji: infrastruktury i inwestycji oraz ładu przestrzennego.

Okręg nr 5 – Bielany, Żoliborz – Marta Szczepańska, radna dzielnicy Żoliborz i członkini stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Radną dzielnicy została w 2018 roku z okręgu Żoliborz Urzędniczy, Oficerski, WSM Żoliborz II, uzyskując poparcie 535 osób.

Okręg nr 6 – Białołęka – Robert Izdebski, działacz lokatorski, reprezentujący stowarzyszenie „Nasz Dom Antalla 2”.

Okręg nr 7 – Rembertów, Wawer, Wesoła – Marcin Chlewicki, z wykształcenia prawnik z Uniwersytetu Wrocławskiego i wiceprzewodniczący zarządu Miasto Jest Nasze

Okręg nr 8 – Ursynów, Wilanów, Włochy – Karolina Zioło-Pużuk – reprezentantka Nowej Lewicy, dr nauk humanistycznych, pracownik naukowy UKSW w Warszawie, specjalistka w zakresie edukacji i szkolnictwa wyższego.

Okręg nr 9 – Bemowo, Ursus – Konrad Wiślicz-Węgorowski, rzecznik prasowy warszawskich struktur Partii Razem.

Okręg nr 10 – Praga Północ, Targówek – Jan Mencwel, współtwórca stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda