mobile

Liderki grają na Bielanach

Siatkarki AZS AWF Warszawa i MUKS Sparty Warszawa wygrały kolejne spotkania w rozgrywkach II ligi. Trenujące na co dzień na Bielanach drużyny znajdują się na czele ligowej tabeli zajmując odpowiednio pierwszą i drugą lokatę.

Marcin Kalicki
Liderki grają na Bielanach

W hali przy ul. Marymonckiej drugi raz w tym sezonie mecz rozgrywały siatkarki AZS AWF Warszawa. Akademiczki w spotkaniu z KS Pałacem II Bydgoszcz potwierdziły, że są głównymi faworytkami do zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach. AZS po raz drugi w tym sezonie zagrał fenomenalnie, nie dając żadnych szans rywalkom.

AZS AWF Warszawa – KS Pałac II Bydgoszcz 3:0 (25:13, 25:15, 25:16)

Akademiczki zagrały w składzie: Maria Butryn, Maja Dziekańska, Natalia Kierlewicz, Weronika Słowik, Marta Kosobucka, Kaja Klepacz, Amelia Kosobucka, Katarzyna Stachlewska, Nikola Gutowska, Ewa Krzysztoń, Izabella Causanu-Bielak, Martyna Kwiatkowska, Magdalena Bladoszewska.

W trzech setach swój mecz zakończyła także MUKS Sparta Warszawa. Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego mimo młodego składu zagrały bardzo dobre spotkanie i pewnie pokonały w Mysiadle MUKS Krótką. W stołecznym zespole nie było słabych punktów. Na wyróżnienie zasłużyły 16-letnia Maja Pytlińska oraz Natalia Dąbrowska.

MUKS Krótka Mysiadło – MUKS Sparta Warszawa 0:3 (22:25, 20:25, 19:25)

Spartanki wystąpiły w składzie: Aleksandra Dalach, Natalia Dąbrowska, Martyna Rozwadowska, Aleksandra Bazga, Maja Pytlińska, Beata Szewczyk, Wiktoria Lach, Monika Rutkowska, Wiktoria Dalach, Katarzyna Serwin, Julia Rostkowska.

Trzeci zespół ze stolicy występujący na parkietach II ligi – Samantix AZS Warszawa w drugiej kolejce pauzował.

A już w najbliższy weekend na kibiców żeńskiej siatkówki czekają kolejne emocje. Liderki AZS AWF Warszawa pojadą na Pomorze, aby walczyć o utrzymanie pierwszej pozycji z AZS Akademia Siatkówki Uniwersytet Gdański. Także w Gdańsku o kolejne punkty zagrają zawodniczki MUKS Sparty Warszawa mierząc się z Gedanią. Samantix AZS Warszawa we własnej hali podejmie natomiast GKS Wieżycę 2011 Politechnikę Gdańską II Stężycę.

Fot. MUKS Sparta Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda