mobile

Linia autobusowa 221 wraca na ulicę Rydygiera

Już w środę, 21 października na przebudowaną ulicę Rydygiera powróci komunikacja miejska. Zawieszona dotychczas linia autobusowa 221 zostanie przywrócona, na starą trasę skierowana zostanie także linia 321.

inf. prasowa
Linia autobusowa 221 wraca na ulicę Rydygiera

Autobusy linii 221 pojadą trasą: Plac Niemena (ul. Powązkowska) – Elbląska (ul. Krasińskiego) – Przasnyska – Rydygiera – Anny German – Plac Grunwaldzki – ks. Boguckiego – Felińskiego – Dworzec Gdański.

Natomiast linia 321, od 21 października kursować będzie na trasie: Plac Wilsona – Plac Inwalidów – Plac Grunwaldzki – Anny German – Rydygiera – PKP Powązki – Powązki IV Brama – Powązkowska – Rondo „Radosława" – CH Arkadia.

- Wiem, że dla mieszkańców przebudowa ulicy Rydygiera wiązała się z licznymi utrudnieniami. Jednym z najbardziej dokuczliwych był na pewno brak autobusu. Przywrócenie linii 221 było dla nas jednym z priorytetów i cieszę, że już w środę autobus wróci na swoją trasę. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy cierpliwie oczekiwali na koniec prac i mam nadzieję, że ulica będzie służyła wszystkim mieszkańcom przez długie lata – mówi Paweł Michalec, burmistrz dzielnicy Żoliborz.

We wrześniu Biuro Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy zatwierdziło przedłożony projekt nowej czasowej organizacji ruchu na przebudowanej ulicy Rydygiera umożliwiający przywrócenie linii autobusowych na tę trasę. W połowie września rozpoczęły się prace budowlane, w ramach których wykonany został chodnik, przystanek oraz dojście do przystanku autobusowego. Postawione zostały znaki pionowe i wykonywane jest oznakowanie poziome, zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu.

Dokończenie oznakowania poziomowego na ulicy Rydygiera utrudniają samochody zaparkowane w zatokach autobusowych, na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych oraz przy wjeździe do garaży do budynku m.in. nr 11, 13 i 15.

Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców o stosowanie się do postawionych pionowych znaków o zakazie postoju i zatrzymywania się oraz o przeparkowanie swoich samochodów. Osoby, które będą utrudniać dokończenie prac oraz nie będą stosowały się do znaków, będą narażone na wzmożone kontrole Straży Miejskiej i Policji, a w niektórych przypadkach nawet na odholowanie pojazdu.

Zrealizowane na zlecenie Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy prace, które umożliwiają przywrócenie linii autobusowych na przebudowaną ulicę Rydygiera nie wchodzą w zakres robót, które zgodnie z umową z 2010 roku powinien wykonać deweloper – spółka Ruscus - do końca 2020 roku.

 

Wkrótce nowe drzewa i krzewy

Jesienią zgodnie z projektem zieleni, wzdłuż przebudowanej ulicy Rydygiera posadzone zostaną nowe drzewa – platany, w tym platany klonolistne „Pyramidalis". Nasadzenia drzew rozpoczną się w listopadzie. Najlepszy moment na sadzenie dużych drzew jest po całkowitym opadnięciu liści, dlatego ostateczny termin będzie uzależniony od zakończenia procesu wegetacji i przejścia drzew w tzw. okres spoczynku.

Dodatkowo, zieleń wzdłuż ulicy Rydygiera uzupełniona będzie także o kilka tysięcy krzewów liściastych, jak berberys, krzewuszka, dereń kanadyjski, trzcinnik ostrokwiatowy i pęcherznica kalinolistna.

Inwestycja na ulicy Rydygiera objęła łączną długość 626 metrów na odcinku ul. Przasnyskiej do ul. Matysiakówny, a wartość podpisanych wyniosła 5 mln 888 tys. zł. W trakcie prac wybudowano ok. 410m ścieżki rowerowej i ok. 1010m chodnika. Na ulicy wytyczone zostały nowe miejsca parkingowe, w tym 8 dla osób niepełnosprawnych. Zainstalowano 26 parkowych słupów oświetleniowych oraz 37 słupów oświetlenia ulicznego z wykorzystaniem energooszczędnych opraw ledowych. Wykonawcą prac przebudowy ul. Rydygiera była firma Instal Nika sp. Z o.o.

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda