Metro wkracza na Targówek. Wmurowano nietypowy kamień węgielny
Rozbudowa metra po wschodniej części Warszawy nabiera rozpędu. W połowie listopada na stacji Trocka w sposób symboliczny wbudowano kamień węgielny. W uroczystości wzięła udział m. in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz.
Kamień węgielny został wbudowany przez samą panią prezydent. W rzeczywistości jest to blaszana tuba. W jej środku umieszczono pendrive, na którym zapisane zostały życzenia od warszawiaków dla przyszłych pokoleń. Hanna Gronkiewicz – Waltz podkreśliła, że jest to forma pamiątki dla potomnych. Zawarto tam około 100 listów jak i również różnego rodzaju zdjęcia, wiersze, rysunki.
Kamień węgielny został umieszczony w już gotowym fragmencie stropu stacji. Jego wysokość to ok. 70 m. W najbliższym czasie, to tu będzie wydobywana ziemia, co pozwoli na budowę hali peronowej.
Jak podkreślił przedstawiciel wykonawcy, firmy Astaldi, tempo prac jest zadowalające. W połowie przyszłego roku powinna stąd ruszyć pierwsza z tarcz, która będzie drążyć tunel dla pociągów w kierunku Dworca Wileńskiego.
W okolicy, nieopodal skrzyżowania Handlowej z Pratulińską otwarty został również pawilon informacyjny w którym Warszawiacy będą mogli pozyskać informacje. Rzecznik prasowy, Mateusz Wilczyński podkreślił, że firma otwarta jest na uwagi oraz sugestie ze strony Warszawiaków. Obiekt będzie czynny w dni powszednie w godz 11 – 19.
Co ważne, wykonawca prowadzi prace jednocześnie na wszystkich, trzech stacjach, które są przez niego budowane. Jak podają przedstawiciele inwestora, na stacji stacji na Targówku prace budowlane wykonywane są w podobnym tempie, jak w przypadku Trockiej. Z kolei, na stacji przy Szwedzkiej prace rozpoczęto w połowie września. Przyczyną opóźnień były zabezpieczenia budynku przy ulicy Strzeleckiej 46, którego stan techniczny budził obawy.
Budowa metra po Wschodniej części Warszawy ruszyła na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Jej zakończenie planowane jest na 2019 rok.
Rafał Osiński






























![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Poleć na spektakl do Teatru Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/80fb2e0e17d3a866dd6015c7c8d7366e2f1e71fd.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj podróż dookoła świata w Teatrze Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/c83ca707fadcb5fbb9b9e284916bb078ff7a833a.png)
![[KONKURS] Poleć na spektakl do Teatru Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/12ac13836a51a37251ab27394048a67b9e4e61eb.jpeg)
![[KONKURS] Spotkaj Pchłę Szachrajkę w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/c36306d71a27101fc5664c50a66ce03f06c0173c.jpeg)














