mobile
REKLAMA

Miejska akademia dla przedsiębiorczych - pomoc za darmo!

830 godzin bezpłatnych indywidualnych konsultacji doradczych z księgowości, podatków, prawa i digital marketingu. Porady jak uzyskać dotacje oraz doradztwo technologiczne. Właśnie ruszyły zapisy na kolejną edycję programu #Academy_Smolna 2023–2024

Informacja prasowa
Miejska akademia dla przedsiębiorczych - pomoc za darmo!

Program to propozycja Urzędu Miasta dla stołecznych przedsiębiorców i przedsiębiorczyń. Spotkania będą odbywać się w formule online.

Kto może wziąć udział w #Academy_Smolna?

  • Osoby zamieszkujące Warszawę i jej okolice, które mają pomysł na biznes i planują założyć działalność gospodarczą;
  • Warszawscy przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie, którzy już prowadzą firmy i potrzebują wsparcia w ich rozwoju;
  • Osoby poszkodowane w wyniku wojny w Ukrainie, które planują założyć lub rozwinąć w Warszawie firmę, ale nie znają języka polskiego.

- Nasze miasto to dynamiczny ośrodek, który przyciąga inwestorów z całego świata. Ale nie tylko wielkie korporacje tworzą klimat sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości w stolicy - coraz więcej osób w różnym wieku decyduje się na założenie tutaj własnej firmy. Wspieramy więc małe, lokalne biznesy oraz startupy, ponieważ inwestowanie w przedsiębiorców i przedsiębiorczynie, w podnoszenie ich kompetencji i umiejętności przynosi korzyść całemu miastu. Małe i duże firmy wprowadzają nowe technologie, rozwijają gospodarkę i tworzą miejsca pracy - mówi Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w stołecznym Ratuszu. – Dlatego, żeby pomóc przedsiębiorczym osobom na każdym etapie ich działalności, stworzyliśmy program #Academy_Smolna.

Kto ustali tematy webinarów?

#Academy_Smolna to nie tylko doradztwo. Dla uczestników i uczestniczek programu przygotowano webinary z zakresu rozwoju firmy. Będą mogli oni też skorzystać z możliwości jakie daje networking – poznać innych i nawiązać nowe kontakty biznesowe. Miasto zaprasza samych uczestników do współtworzenia programu – tematy webinarów zostaną przygotowane w późniejszym terminie, w odpowiedzi na potrzeby zgłoszone przez uczestników programu.

Dodatkowo 10 najlepszych uczestniczek i uczestników programu, którzy wykażą się największym wkładem pracy własnej oraz będą otwarci na zdobywanie nowych umiejętności, będzie miało okazję wziąć udział w długofalowym procesie mentoringowym. Będą pracować z profesjonalnymi mentorami biznesowymi w formule 1:1. Łącznie zostanie zrealizowanych 100 godzin mentoringu biznesowego. Rekrutacja ruszy pod koniec kwietnia.

Kiedy i gdzie można skorzystać z programu?

Program trwa od marca tego roku do grudnia 2024 r. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Spotkania z doradcami będą odbywać się w każdym tygodniu, w formule online. Obowiązują zapisy poprzez system rezerwacji online – należy wypełnić krótki formularz (academysmolna2023.nakiedy.pl). Na poszczególne spotkania doradcze będzie można zapisywać się przez cały okres trwania programu. Informacje o rekrutacji na webinary oraz indywidualny mentoring zostaną zamieszczone w późniejszym terminie na stronie programu (serwerps8.nstrefa.pl/academy-smolna.ybp.org.pl).Urząd m.st. Warszawy już po raz 7 organizuje #Academy_Smolna. Do tej pory z programu skorzystało ponad 2,5 tysiąca osób.

#Academy_Smolna jest wspófinansowana z budżetu m.st. Warszawy. Jej wykonawcą jest Fundacja Inkubator Technologiczny (Youth Business Poland), a partnerami: ogólnopolskie biuro rachunkowe Infakt.pl, kancelarie prawne Hogan Lovells i LSW oraz Łukasiewicz – ORGMASZ.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda