Miejska akademia dla przedsiębiorczych - pomoc za darmo!
830 godzin bezpłatnych indywidualnych konsultacji doradczych z księgowości, podatków, prawa i digital marketingu. Porady jak uzyskać dotacje oraz doradztwo technologiczne. Właśnie ruszyły zapisy na kolejną edycję programu #Academy_Smolna 2023–2024
Program to propozycja Urzędu Miasta dla stołecznych przedsiębiorców i przedsiębiorczyń. Spotkania będą odbywać się w formule online.
Kto może wziąć udział w #Academy_Smolna?
- Osoby zamieszkujące Warszawę i jej okolice, które mają pomysł na biznes i planują założyć działalność gospodarczą;
- Warszawscy przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie, którzy już prowadzą firmy i potrzebują wsparcia w ich rozwoju;
- Osoby poszkodowane w wyniku wojny w Ukrainie, które planują założyć lub rozwinąć w Warszawie firmę, ale nie znają języka polskiego.
- Nasze miasto to dynamiczny ośrodek, który przyciąga inwestorów z całego świata. Ale nie tylko wielkie korporacje tworzą klimat sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości w stolicy - coraz więcej osób w różnym wieku decyduje się na założenie tutaj własnej firmy. Wspieramy więc małe, lokalne biznesy oraz startupy, ponieważ inwestowanie w przedsiębiorców i przedsiębiorczynie, w podnoszenie ich kompetencji i umiejętności przynosi korzyść całemu miastu. Małe i duże firmy wprowadzają nowe technologie, rozwijają gospodarkę i tworzą miejsca pracy - mówi Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w stołecznym Ratuszu. – Dlatego, żeby pomóc przedsiębiorczym osobom na każdym etapie ich działalności, stworzyliśmy program #Academy_Smolna.
Kto ustali tematy webinarów?
#Academy_Smolna to nie tylko doradztwo. Dla uczestników i uczestniczek programu przygotowano webinary z zakresu rozwoju firmy. Będą mogli oni też skorzystać z możliwości jakie daje networking – poznać innych i nawiązać nowe kontakty biznesowe. Miasto zaprasza samych uczestników do współtworzenia programu – tematy webinarów zostaną przygotowane w późniejszym terminie, w odpowiedzi na potrzeby zgłoszone przez uczestników programu.
Dodatkowo 10 najlepszych uczestniczek i uczestników programu, którzy wykażą się największym wkładem pracy własnej oraz będą otwarci na zdobywanie nowych umiejętności, będzie miało okazję wziąć udział w długofalowym procesie mentoringowym. Będą pracować z profesjonalnymi mentorami biznesowymi w formule 1:1. Łącznie zostanie zrealizowanych 100 godzin mentoringu biznesowego. Rekrutacja ruszy pod koniec kwietnia.
Kiedy i gdzie można skorzystać z programu?
Program trwa od marca tego roku do grudnia 2024 r. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Spotkania z doradcami będą odbywać się w każdym tygodniu, w formule online. Obowiązują zapisy poprzez system rezerwacji online – należy wypełnić krótki formularz (academysmolna2023.nakiedy.pl). Na poszczególne spotkania doradcze będzie można zapisywać się przez cały okres trwania programu. Informacje o rekrutacji na webinary oraz indywidualny mentoring zostaną zamieszczone w późniejszym terminie na stronie programu (serwerps8.nstrefa.pl/academy-smolna.ybp.org.pl).Urząd m.st. Warszawy już po raz 7 organizuje #Academy_Smolna. Do tej pory z programu skorzystało ponad 2,5 tysiąca osób.
#Academy_Smolna jest wspófinansowana z budżetu m.st. Warszawy. Jej wykonawcą jest Fundacja Inkubator Technologiczny (Youth Business Poland), a partnerami: ogólnopolskie biuro rachunkowe Infakt.pl, kancelarie prawne Hogan Lovells i LSW oraz Łukasiewicz – ORGMASZ.
fot.UMW