mobile
REKLAMA

Miejski Uniwersytet Sportowy powraca

Czy sukces jest sumą porażek? Jak porażkę przekuć w sukces? To temat 2. spotkania w cyklu Sportowy Uniwersytet – w sobotę na Wydziale Psychologii UW

Informacja prasowa
Miejski Uniwersytet Sportowy powraca

Sportowy Uniwersytet to wspólna inicjatywa Aktywnej Warszawy (miejskiej jednostki sportowej), Wydziału Psychologii UW i Koła Naukowego Psychologii Sportu UW. Pierwsze, marcowe spotkanie pod hasłem „Obsesja doskonałości – czy perfekcjonizm jest twoim przyjacielem?” przyciągnęło wielu aktywnych warszawiaków i warszawianek.

W sobotę o porażkach

W sobotę 27 maja o godz. 11.15 na Wydziale Psychologii UW (ul. Sawki 5/7 – parter, aula nr 23) odbędzie się kolejne spotkanie: „Czy sukces jest sumą porażek? Jak porażkę przekuć w sukces?”.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu?

Każdy, kto szuka zdrowej równowagi między sportem, aktywnościami, a różnymi aspektami życia prywatnego, rodzinnego i zawodowego. Amatorzy i sportowcy o różnym stopniu zaawansowania, pasjonaci i podróżnicy, osoby startujące w zawodach dla amatorów i zawodowców, wszyscy dla których sport to nie tylko aktywność fizyczna, ale także element ogólnego rozwoju i zachowania równowagi wewnętrznej.

Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich zainteresowanych szerszym wymiarem aktywności – zarówno singli, jak i pary oraz całe rodziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Odwrót spod szczytu

Podczas pierwszej edycji Uniwersytetu podróżnik i zdobywca Michał Leksiński mówił o determinacji w drodze na szczyt. Tym razem skupi się na mocy upadania.

5 lat temu Leksiński po kilkunastu dniach wspaniałej choć koszmarnie wyczerpującej wspinaczki na Denali (6 190 m) musiał zawrócić kilkadziesiąt metrów od szczytu. Teraz ponownie wyruszy zmierzyć się z najzimniejszą górą świata. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Michał zdobędzie ósmy z 9 szczytów korony ziemi. Później zostanie już tylko Mount Everest.

W przeddzień wyprawy wspinacz opowie o swoich górskich lekcjach pokory oraz odpowie na pytania:

  • Jak porażki budują i wzmacniają nasz charakter?
  • Jak budować wewnętrzną siłę do konsumowania porażek?
  • Co pomaga w radzeniu sobie z porażkami?

Jak wyciągać wnioski

Psycholog sportu i trener piłki nożnej dr Wojciech Waleriańczyk opowie o pewności siebie. Czym jest i skąd może pochodzić? Jak ją trenować? Zobrazuje jak po błędach i przegranych dbają o nią profesjonalni sportowcy. Wytłumaczy, że w języku psychologii porażkę ponosimy dopiero wtedy, gdy przegramy i nie wyciągniemy wniosków. Dr Waleriańczyk  podkreśla, że właściwe wnioski z przegranej są miarą naszego sukcesu. Że potknięcia i błędy stanowią codzienność. Zatem trzeba powstać i iść dalej.

Jak zarządzać motywacją

Dietetyk Beata Cieślińska skupi się na kwestiach związanych z subiektywnym odczuwaniem porażki i sukcesu w kontekście diety i zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Będzie mówić, jak zarządzać swoją motywacją i dążeniem do zmian na lepsze. Jak wsłuchiwać się w organizm, wyciągać racjonalne wnioski i wdrażać zmiany.

Przypomni też, że przez zbyt wysokie oczekiwania nie jesteśmy w stanie dostrzec sukcesu – czego dotyczyło pierwsze spotkanie Sportowego Uniwersytetu.

Partnerem akcji jest Postaw na Głowę, ambasadorem Teatr Capitol. Więcej informacji o Sportowym Uniwersytecie można znaleźć na  www.aktywnawarszawa.pl 

fot.Aktywna Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda