mobile
REKLAMA

MŁYN W DOMU – Fundacja Artystyczna Młyn udostępnia bezpłatnie słuchowiska dla dzieci

Już w najbliższy piątek 27 marca, tj. dokładnie w Międzynarodowy Dzień Teatru, Fundacja Artystyczna Młyn udostępni na swojej stronie internetowej słuchowisko teatralne dla dzieci „BOLUŚ I JEŻ”. Słuchowisko – w lekkiej formie podejmujące temat emocji w rodzinie – będzie można odsłuchać bezpłatnie. To pierwsze z udostępnień, które Fundacja planuje w ramach nowego projektu MŁYN W DOMU, będącego odpowiedzią na potrzebę przeniesienia spotkań z dziećmi i widzami teatralnymi do Internetu na czas przymusowej izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa.

inf.prasowa
MŁYN W DOMU – Fundacja Artystyczna Młyn udostępnia bezpłatnie słuchowiska dla dzieci

Natalia Fijewska-Zdanowska, autorka tekstu: „Historyjki o Bolusiu powstały dla naszych własnych dzieci... Nagrane półamatorsko, ale z sercem i radością, odsłuchiwane potem miliony razy w naszym domu i domach naszych znajomych, a potem dalszych znajomych i nieznajomych... Teraz lądują w sieci, bo czas jest trudny i trzeba się dzielić. Może komuś przyniosą chwilę wytchnienia, a może ktoś odnajdziecie się trochę w Bolusiowej rodzinie, która – no cóż – nie jest rodziną idealną...”

 

Filip Dreger, kompozytor: „Muzyka do słuchowiska nawiązuje do oprawy polskich bajek muzycznych z ich złotego okresu: lat 60., 70. i początku 80.”

 

Kolejnym słuchowiskiem, które pojawi się na stronie, będzie „Boluś, Asia i dinozaur”. Nagraniom towarzyszyć będą przygotowane przez psychologa wskazówki, jak rozmawiać z dziećmi o uczuciach. Jest to dodatkowa propozycja do wykorzystania przez rodziców. Realizatorzy mają nadzieję, że Boluś wesprze rodziny w przeżywaniu trudniejszych emocji, których ciężko uniknąć, spędzając dłuższy czas z najbliższymi osobami. W końcu, jak śpiewa rodzina Bolusia: „Każdy z nas ma w sobie jeża, każdy czasem jest, jak jeż...”

 

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Występują: Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Zuzanna Fijewska-Malesza, Bartek Zdanowski

Muzyka, aranżacje, akompaniament: Filip Dreger

Realizacja, nagrania, mastering: Bartek Piasecki, Art Cafe

Projekt współfinansowany przez m.st Warszawa.

 

Słuchowisko będzie dostępne od 27 marca na stronie http://mlyn.org/

 

Inne, nowsze, słuchowiska Fundacji Artystycznej Młyn w reż. Jarosława Boberka „SŁONIK I JEGO PRZYJACIELE Z PRZEDSZKOLA” (2020) oraz „JAK SŁONIK POLUBIŁ CHODZENIE DO PRZEDSZKOLA” (2019), znaleźć można na stronach Audioteki: https://audioteka.com/pl/audiobook/slonik-i-jego-przyjacie-z-przedszkola

 

 

Źródło: Fundacja Artystyczna Młyn

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda