mobile
REKLAMA

MOS czy Metro? Metro czy MOS? Przed nami siatkarskie derby stolicy

Czy Tramwaje dogonią Metro? A może Metro ucieknie Tramwajom? O tym przekonamy się już w sobotę. Przed nami wielkie siatkarskie derby stolicy: KS Metro Family Warszawa – MOS Wola Tramwaje Warszawskie.

Marcin Kalicki
MOS czy Metro? Metro czy MOS? Przed nami siatkarskie derby stolicy

Pojedynek na Ursynowie zapowiada się bardzo emocjonująco. Obydwie drużyny znakomicie rozpoczęły sezon 2023/2024. Metro to jedyna niepokonana drużyna w grupie 2 rozgrywek II ligi. Pięć zwycięstw, choć nie zawsze przychodziły łatwo, pokazują siłę i ogromny potencjał ursynowian. Ale to nie zraża siatkarzy z Woli, którzy chcą tą passę wygranych przerwać. Podopieczni trenera Szymona Szlendaka to obecnie trzecia siła ligi. Do tej pory „Tramwajarze” przegrali zaledwie jedno spotkanie i liczą, że tak też będzie po jutrzejszym pojedynku. Spotkanie przy ul. Dereniowej na pewno dostarczy kibicom wielu ciekawych chwil, niekonwencjonalnych zagrań i wspaniałych obron. Na tym meczu warto być.

Szkoleniowcy obydwu zespołów są przed jutrzejszymi derbami bardzo ostrożni.

Metro, po pięciu kolejkach pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w naszej grupie. Oczywiście zrobimy wszystko, żeby ten stan rzeczy zmienić, ale wiemy doskonale, że będzie to niezwykle trudne zadanie. Na pewno będziemy musieli na całej długości spotkania prezentować wysoki poziom. Każdy przestój może być szybko wykorzystany przez rywali – mówi Szymon Szlendak, trener „Tramwajarzy”.

Nie ma w tym roku jednego, zdecydowanego faworyta naszej grupy, wszystko zależy od tego, kto najlepiej odnajdzie się w danym momencie. Musimy zachować czujność, ponieważ nie ma drużyny, która zdominuje rozgrywki – choć oczywiście walczymy o to, by stać się taką drużyną. Przed nadchodzącym meczem z MOS-em nie planowaliśmy żadnych szczególnych przygotowań. Od wtorku, tak jak przed każdym spotkaniem, rozpisaliśmy zawodników drużyny przeciwnej i pod tym kątem zaplanowaliśmy treningi – powiedział Tomasz Walendzik, trener KS Metro Family.

Mecz KS Metro Family Warszawa – MOS Wola Tramwaje Warszawskie odbędzie się w sobotę, 4 listopada w hali COS Hawajska przy ul. Dereniowej 48. Początek spotkania zaplanowany jest na godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich kibiców siatkówki na wielkie warszawskie derby.

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda