Muzyczna niespodzianka w Teatrze Dramatycznym
We wtorek, 28 listopada, w Teatrze Dramatycznym odbędzie się specjalny koncert „Świąteczna Warszawa Seniorów” w wykonaniu Izabeli Trojanowskiej i Grażyny Łobaszewskiej. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Wstęp jest bezpłatny na podstawie biletów.
Tego dnia o godz. 19.00 w sali Teatru Dramatycznego w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się koncert ikon polskiej sceny muzycznej - Izabeli Trojanowskiej i Grażyny Łobaszewskiej. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli posłuchać m.in. takich piosenek, jak: „Tyle samo prawd ile kłamstw”, „Wszystko czego dziś chcę”, „Pieśń o cegle”. W wykonaniu Izabeli Trojanowskiej usłyszymy też kilka nowych tytułów, jak „Życia zawsze mało” czy „Na skos”. Grażyna Łobaszewska również zaskoczy utworami z nowej płyty. W jej wykonaniu usłyszymy zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie oraz energetyczne aranżacje zespołu AJAGORE. Oczywiście nie zabraknie też największych, niezapomnianych przebojów: „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy”, „Gdybyś”, „Za szybą”, które w odświeżonych wersjach na nowo odzyskują blask.
Wstęp na koncert „Warszawa dla seniorów” jest biletowany, ale bezpłatny. Wejściówki można odbierać w poniedziałek, 20 listopada, w godz. 10.00 – 15.00 przy kasach Teatru Dramatycznego (pl. Defilad 1). Jedna osoba może odebrać 2 bilety jednoosobowe. Liczba miejsc jest ograniczona!
Organizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa.
Seniorzy w stolicy
W Warszawie mieszka blisko pół miliona osób powyżej 60 roku życia – to ponad 25% ogółu mieszkańców. Z roku na rok naszych seniorów będzie coraz więcej. Dlatego samorząd warszawski z roku na rok robi coraz więcej, by zapewnić im godne, jak najszczęśliwsze życie.
W 2014 r. powołaliśmy Warszawską Radę Seniorów. Współpracują w niej rady seniorów z dzielnic, Komisja Dialogu Społecznego ds. Osób Starszych i Kombatantów i Komisja Dialogu Społecznego ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku (łącznie 200 osób). W 2016 roku po raz pierwszy Obywatelski Parlament Seniorów, pozbawiony swojego miejsca w Sejmie, obradował w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W 2011 roku wybudowaliśmy Centrum Alzheimera. To jedyna w Polsce publiczna, specjalistyczna placówka terapeutyczna, rehabilitacyjna i opiekuńcza przeznaczona dla cierpiących na tę chorobę. Codziennie korzysta z niej 170 osób. W Centrum Alzheimera w sierpniu 2017 roku ruszyło Geriatryczne Centrum Medyczne.
Od kilku lat miasto dofinansowuje działalność 19 Uniwersytetów Trzeciego Wieku (w latach 2016-2019 to 2 240 000 zł), z których korzysta ok. 5 000 seniorów. Coraz więcej osób starszych jest zainteresowanych nowoczesnymi technologiami – w 2016 roku zorganizowano ponad 1000 kursów komputerowych dla tej grupy mieszkańców. W Warszawie z porad w Cyfrowych Punktach Wsparcia skorzystało blisko 7000 seniorów. A już w tym roku wiemy, że liczba ta może być jeszcze większa, gdyż zainteresowanie wciąż rośnie.