mobile

Na Mistrzostwa Polski jedziemy po medal!

O występach w barwach MOS Wola Warszawa oraz zbliżającym się turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorów ze środkowym stołecznej drużyny Adamem Antońskim rozmawia redaktor Marcin Kalicki.

Marcin Kalicki
Na Mistrzostwa Polski jedziemy po medal!

Marcin Kalicki: Jak trafiłeś do MOS Wola?

Adam Antoński: Do MOS Wola trafiłem niecałe trzy lata temu i jest to mój pierwszy siatkarski klub. Jestem tu dzięki trenerowi Krzysztofowi Felczakowi, który podczas obozu w Węgrowie zadzwonił do mojego taty z pytaniem czy nie chciałbym się sprawdzić. Spodobało mi się i od tego momentu zostałem członkiem klubu.

M.K.: Występujesz na pozycji środkowego. Czy chciałbyś spróbować swych sił na innej pozycji?

A.A.: W tym momencie skupiam się na poprawianiu mankamentów na mojej obecnej pozycji, chociaż gdy na treningu potrzebny jest atakujący to zawsze się zgłaszam. W przyszłości chciałbym spróbować gry na tej właśnie pozycji.

M.K.: Za Wami znakomity sezon na Mazowszu i bardzo udane mecze w ćwierćfinałach i półfinałach Mistrzostw Polski…

A.A.: To prawda, udało nam się zrealizować wszystkie cele szczegółowe postawione przed sezonem. Mimo, że kilka meczów mogliśmy zagrać lepiej, to i tak jestem bardzo zadowolony z naszej dotychczasowej gry.

M.K.: Za kilka dni odbędzie się turniej finałowy Mistrzostw Polski w Dębicy. To będą wyjątkowe zawody. Brak pełnych trybun będzie odczuwalny?

A.A.: Już pierwszego lipca rozpoczynają się długo wyczekiwane Mistrzostwa Polski. Niestety przez bardzo prawdopodobny braku kibiców na trybunach i ze względu na panującą sytuację nie będzie takiej atmosfery, jak rok temu, ale już sam fakt, że impreza się odbędzie jest wielkim powodem do radości.

M.K.: Jaki stawiacie sobie cel na turniej finałowy?

A.A.: Na tym szczeblu rozgrywek nie ma już słabych drużyn. Obie grupy są mocne. Pomimo tego, że nie jesteśmy faworytami na Mistrzostwa Polski jedziemy po medal!

M.K.: Czy kibice na Rogalińskiej będą mogli oklaskiwać zagrania Adama Antońskiego w sezonie 2020/2021?

A.A.: Jest na to duża szansa, aczkolwiek jeśli po mistrzostwach pojawi się jakaś konkretna propozycja, to na pewno rozważę wszystkie za i przeciw.

M.K.: Jakie jest Twoje siatkarskie marzenie?

A.A.: Moim najbardziej aktualnym siatkarskim marzeniem jest zdobycie medalu na lipcowych Mistrzostwach Polski i kontynuowanie przygody z siatkówką.

M.K.: Dziękuję za rozmowę  i życzę zatem powodzenia już za kilka dni na krajowych czempionacie w Dębicy.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda