mobile
REKLAMA

Na Ochocie liczą słupki

Radni Ochoty powołali speckomisję do liczenia… słupków drogowych.

Na Ochocie liczą słupki

Wszystko wynika z problemów, związanych z dzikim parkowaniem samochodów na wąskich ulicach starej części dzielnicy oraz pod blokami położonymi w pobliżu szpitala Klinicznego i Dziecięcego oraz Uniwersytetu Medycznego. Słupki miały rozwiązać ten problem, więc zwiększono ich ilość w momencie wprowadzenia strefy płatnego parkowania w starej części Ochoty. Działania doprowadziły do „zasłupkowania” dzielnicy.

Specjalna komisja powołana przez radnych, do września tego roku policzy słupki oraz  sprawdzi również ilość i usytuowanie znaków zakazu zatrzymywania na obszarze Ochoty.

Zarówno znaki zakazu zatrzymywania jak i słupki ustawione w nieodpowiednich miejscach i w nadmiarze utrudniają normalne funkcjonowanie w dzielnicy, uniemożliwiając np. postój na wysadzenie czy odebranie pasażera.

Z interesującą inicjatywą wystąpił Prezes Stowarzyszenia Warszawa Obywatelska Grzegorz Walkiewicz, który do tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego zgłosił projekt „ Żywopłoty zamiast słupków”. Według pomysłu Walkiewicza wszelkie betonowe donice, słupki czy inne elementy odgradzające chodnik od jezdni powinny zostać zastąpione żywopłotami.

Zdaniem Prezesa : „ Drzewo w donicy, to nawet nie sezonowa dekoracja. Nam chodzi o to, by zmiana była jakościowa. Drzewo w donicy z czasem nie może się rozrastać, a poza tym nie pełni ważnych dla miasta funkcji – nie absorbuje opadów.” Zmiany mają się rozpocząć od Śródmieścia i Ochoty.

Jak twierdzi Grzegorz Walkiewicz, żywopłoty poza walorem estetycznym mają także walor ekologiczny, ponieważ pomogą w rozwiązaniu problemu malejącej populacji wróbla w stolicy. Głosowanie mieszkańców na projekt trwa od 14 do 24 czerwca.

Zdaniem ZDM krzewy nie rozwiążą problemu, ponieważ kierowcy znajdą i tak sposób, by nawet niszcząc zieleń zaparkować.

Koszt wymiany słupków na krzewy na terenie Ochoty wyniesie 45 tysięcy złotych, a jeśli projekt zbierze w czasie głosowania odpowiednią ilość głosów, zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku.

Agata Mościcka

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda