mobile
REKLAMA

Niebezpieczne znalezisko na prywatnej posesji. Mężczyzna trzymał amunicję i materiały wybuchowe z okresu wojny

Podczas interwencji w gminie Kotuń policjanci z Siedlec natrafili na niebezpieczne znalezisko. Na prywatnej posesji znaleźli wiele przedmiotów związanych z II wojną światową, w tym amunicję, granaty i moździerze. Właściciel nieruchomości nie miał zezwolenia na posiadanie takich materiałów wybuchowych i teraz musi się liczyć z konsekwencjami

Jakub Bielawski
Niebezpieczne znalezisko na prywatnej posesji. Mężczyzna trzymał amunicję i materiały wybuchowe z okresu wojny

Na posesji miał cały arsenał

Na terenie prywatnej posesji w gminie Kotuń policjanci z Siedlec odkryli składnicę amunicji i materiałów wybuchowych pochodzących z czasów II wojny światowej. Wśród znalezionych przedmiotów były granaty ręczne i moździerzowe, które mogły stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Zabezpieczono dużą ilość amunicji strzeleckiej oraz granatów.

Sprawa wyszła na jaw, gdy żona zatrzymanego znalazła w domu reklamówki pełne amunicji. Natychmiast powiadomiła policję, która przybyła na miejsce i przeszukała całą posesję. W garażu policjanci natknęli się na granaty moździerzowe i ręczne, które były ukryte pod stertą śmieci. Okazało się, że są to oryginalne środki bojowe z okresu wojny, które mogły być nadal aktywne i wybuchowe. Policjanci wezwali na miejsce specjalistów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, którzy zabezpieczyli i unieszkodliwili znalezione przedmioty.

Będzie musiał się rozliczyć z nielegalnej kolekcji

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania amunicji oraz materiałów wybuchowych bez zezwolenia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Siedlcach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Teraz ze swojej kolekcji będzie musiał się tłumaczyć przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

fot.Policja

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda