mobile

Nieruchomości na Mokotowie i Targówku wolne od roszczeń

Miasto wydało kolejne decyzje i umorzyło roszczenia do nieruchomości na Mokotowie i Targówku. Lokatorzy z budynku przy ul. Radzymińskiej  140 mogą być spokojni, 19 mieszkań pozostanie w miejskich zasobach.

Informacja prasowa/ fot. google.maps.com
TAGI
Nieruchomości na Mokotowie i Targówku wolne od roszczeń

- „Wyganiamy Bieruta” z kolejnych nieruchomości. Właśnie wyjaśnił się los dwóch „śpiochów” na Mokotowie i Targówku, które pozostaną w naszych zasobach. Ogółem, dzięki „małej ustawie reprywatyzacyjnej”, umorzyliśmy już postępowania dotyczące 77 takich nieruchomości, w których znajduje się 360 lokali komunalnych – mówi Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy.

 

W ubiegłym tygodniu podpisano decyzje umorzeniowe dotyczące:

 

  • nieruchomości przy ul. Wróbla na Mokotowie, obecnie to dwie działki ewidencyjne, na których znajduje się prywatny dom w zabudowie bliźniaczej,
  • nieruchomości przy ul. Radzymińskiej 140 na Targówku, na części działki znajduje się droga oraz budynek mieszkalny, w którym jest 19 lokali miejskich.

Przypomnijmy. We wrześniu 2016 r. weszła w życie tzw. mała ustawa reprywatyzacyjna (Ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami i ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy), która wprowadziła m.in. możliwość zakończenia postępowań dotyczących tzw. śpiochów (reguluje to art. 214b ustawy o gospodarce nieruchomościami), czyli nieruchomości, co do których wiele lat temu został złożony wniosek, ale wnioskodawcy zaprzestali później dalszych działań zmierzających do ich odzyskania.

W lutym 2017 r. rozpoczęto publikacje ogłoszeń o „śpiochach”. W dwudziestu trzech partiach, w kraju i za granicą (we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji i Izraelu) ukazały się ogłoszenia dotyczące 221 takich nieruchomości.

W styczniu 2018 r. w Biurze Spraw Dekretowych rozpoczęto wydawanie decyzji umarzających postępowania reprywatyzacyjne.

Ogółem na podstawie „małej ustawy reprywatyzacyjnej” wydano już ponad 90 decyzji dotyczących tzw. śpiochów, dzięki czemu miasto odzyskało 77 nieruchomości, w których znajduje się 360 lokali miejskich.

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda