Niewykorzystana szansa AZS AWF Warszawa

W meczu 5 kolejki piłkarzy ręcznych gr. C AZS AWF Warszawa zremisował na wyjeździe ze Startem Konin 29:29 przegrywając po rzutach karnych 5:4

KK

Starcie bielańskich akademików z zespołem z Konina było meczem o przysłowiowe 6 punktów. Obie drużyny, jak tlenu potrzebowały punktów. Mecz od samego początku był zacięty. Żaden z zespołów nie potrafił uzyskać prowadzenia wyższego niż dwubramkowe.

Bardzo dobrze zaprezentował się rozgrywający gospodarzy Adrian Franaszek, który w pierwszej części spotkania rzucił aż 8 bramek. Po stronie gości świetnie prezentował się reprezentant Polski juniorów Filip Ciepluch. Młody rozgrywający uzyskał 6 trafień dla akademików. Ostatecznie po 30 minutach było 17:16.

Przerwa w grze zdecydowanie lepiej podziałała na gospodarzy. Podopieczni Pawła Olewniczaka zaczęli seryjnie popełniać błędy. Proste straty gości bezlitośnie wykorzystali Adrian Franaszek i Filip Bogacz. W 43 minucie Start Konin wyszedł po raz drugi na najwyższe prowadzenie w meczu 24:21. Od tego momentu to gospodarze zaczęli popełniać więcej błędów, a AZS AWF konsekwentnie dążył do odrobienia strat. Na 10 minut przed końcem spotkania powracający do składu akademików Rafał Romańczuk doprowadził do stanu 25:25.

Wynik sobotniej konfrontacji wisiał na włosku do samego końca. Na kilkanaście sekund przed końcową syreną trener Paweł Olewniczak poprosił o czas. Gospodarze prowadzili 29:28. Pomysł na rozegranie ostatniej akcji w meczu okazał się być skuteczny gdyż Rafał Romańczuk doprowadził do remisu a w konsekwencji do rzutów karnych. Te lepiej wykonywali gospodarze, którzy zwyciężyli 5:4 i zdobyli 2 punkty. Akademicy ostatecznie zainkasowali punkt.