Nowe logo warszawskiej komunikacji !
Konkurs na nowe logo komunikacji miejskiej rozstrzygnięty. Zwycięskie okazało się połączenie słowa transport z symbolem syrenki warszawskiej zaproponowany przez firmę TypeThree. Koszty mogą wynieść nawet pół miliona złotych.
Celem konkursy było ujednolicenie komunikacji miejskie, do tej pory stosowane były różne logotypy: ZTM Warszawa, Zakochaj się w warszawie, syrenka warszawska oraz loga innych miejskich spółek. Od teraz wszytskie przewoźniki publiczne w Warszawie będą kojarzone z nowym uniwersalnym znakiem oraz nazwą Warszawski Transport Publiczny.
Konkurs odbył się w dwóch etapach, zebrano 189 prac, a dla zwycięzców przeznaczono nagrodę w wysokości 70 tys. zł
– Zaproponowała ona bardzo proste, wyraźne, czytelne i nowoczesne logo. Będzie ono wprowadzane kilkuetapowo. W pierwszej kolejności na nośnikach, które i tak podlegają wymianie z uwagi na zużycie, a także na nowym taborze – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.
Pierwszym etapem wdrążania nowego pomysłu będzie posługiwanie sie nową nazwą warszawski Transport Publiczny. kolejne zmiany będa wprowadzane stopniowo.
- Myślę, że początek nowego roku to będzie dobry moment na wdrożenie nowego znaku – mówi Katarzyna Strzegowska, wicedyrektor ZTM Warszawa. Z konieczności będzie to proces rozłożony w czasie. – Przykładowo nowe bilety będziemy wprowadzać sukcesywnie, gdyż mamy jeszcze sporo starych w magazynach – mówi Strzegowska.




![[Patronat medialny] Już w ten weekend kolejny pokaz „Wielkie Serca” w Multimedialnym Parku Fontann](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/b16891a29855ce61998960be52a6a9c49b4c4800.jpeg)






















![[KONKURS] Wygraj najnowszą książkę Marty Zaborowskiej - premiera 1 lipca](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/073dc21a177e593af05937574a505dc2b5bedbc6.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d16bfc4bd199cda12e0c1c13efa6cda0711f6450.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)















