mobile

O warszawskiej gastronomii – film z cyklu „Niematerialna Warszawa"

W najnowszym odcinku cyklu „Niematerialna Warszawa" Jerzy S. Majewski oprowadzi po warszawskich restauracjach, knajpach, kawiarniach i barach mlecznych. Film o historii dawnej i współczesnej warszawskiej gastronomii można już obejrzeć na FB Domu Spotkań z Historią i Kulturalnej Warszawy.

Informacja prasowa
TAGI
O warszawskiej gastronomii – film z cyklu „Niematerialna Warszawa"

Varsavianista zaprosił do rozmowy stołecznych restauratorów i cukierników, którzy kontynuują warszawskie tradycje gastronomiczne. Z ich wypowiedzi będzie można się dowiedzieć, czy były handelki i gdzie przed wojną jadano flaki.

Warszawa w dwudziestoleciu międzywojennym była nie tylko polską stolicą polityczną i kulturalną, ale także gastronomiczną. Niepowtarzalną specyfikę knajpianego i kawiarnianego życia dopełniały królujące na talerzach dania: flaki, golonki, serdelki. Mogłoby się wydawać, że przedwojenne tradycje zanikły, ale na szczęście nigdy nie zostały ostatecznie zatarte. Ich ciągłość można odnaleźć także dziś - w niemal identycznych ciastkach, czy w działaniu barów mlecznych.

Materiał filmowy „Niematerialna Warszawa. Warszawska gastronomia" został zrealizowany na zlecenie m.st. Warszawy i Domu Spotkań z Historią przez Awangarda Media Group. Powstał z inicjatywy powołanego przez Prezydenta m.st. Warszawy Zespołu ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego stolicy. Film jest drugą częścią cyklu online, w którym twórcy starają się uchwycić przekazywane międzypokoleniowo praktyki, tradycje i zwyczaje budujące warszawską tożsamość, a także kształtujące związek mieszkanek i mieszkańców z miastem. Zachęcamy do lektury przewodnika po naszym wspólnym dziedzictwie.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda