mobile
REKLAMA

Odcinkowy Pomiar Prędkości w tunelu POW

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Ursynowa władze samorządowe od początku apelują o zamontowanie Odcinkowego Pomiaru Prędkości w powstającym tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. W Internecie można podpisać petycję w tej sprawie. Wskazanym w niej rozwiązaniem i znaczącym ograniczeniem wystąpienia wypadków oraz kolizji w tunelu POW jest instalacja Odcinkowego Pomiaru Prędkości w obu kierunkach na odcinku: od węzła Puławska do przynajmniej węzła Wilanów. 

Informacja prasowa
Odcinkowy Pomiar Prędkości w tunelu POW

„Prognozowane natężenie ruchu pojazdów w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) spodziewane jest na poziomie podobnym do Trasy AK i Trasy Toruńskiej. Taki ruch oznacza średnio 3 wypadki/kolizje dziennie. Jednym z najczęstszych powodów wypadków drogowych na ww. trasach jest nadmierna prędkość” – czytamy w uzasadnieniu petycji.

Uważam, że priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańcom. Dlatego warto wspierać inicjatywy takie jak petycja w sprawie instalacji Odcinkowego Pomiaru Prędkości. Sądzę, że głos wielu mieszkańców wyrażony w petycji jest w stanie skutecznie wpłynąć na decyzję o wykonaniu tak potrzebnej instalacji - mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Koszt instalacji Odcinkowego Pomiaru Prędkości szacowany przez GDDKiA wynosi około 2,3 mln zł.

W mojej ocenie jest to niewielki wydatek, który warto ponieść, aby zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort mieszkańcom Ursynowa i Wilanowa. Nie chcemy korków i nie chcemy wdychać spalin z pojazdów omijających zablokowany tunel. Chcemy za to wykorzystać wszystkie dostępne możliwości, aby wpłynąć na Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Argumenty mówią same za siebie – tłumaczy radny Dzielnicy Ursynów, Tomasz Sieradz.

Fot. UM Ursynów

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda