mobile

Otwarcie tunelu POW

Dziś rano wojewoda mazowiecki podpisał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie Południowej Obwodnicy Warszawy wraz z tunelem. Trasa będzie przejezdna już od południa. O godzinie 11.30 na miejscu pojawi się premier Mateusz Morawiecki.

Informacja prasowa
Otwarcie tunelu POW

W ten sposób rzutem na taśmę uda się dochować obiecanego terminu otwarcia tunelu i trasy - miał on być przejezdny "jesienią" (20 grudnia to przedostatni kalendarzowy dzień jesieni). W uroczystym otwarciu tunelu POW weźmą udział premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Do ursynowskiego odcinka POW należeć będzie najdłuższy tunel w Polsce - 2335 metrów. Obie nawy tunelu mają po trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny (rezerwa na czwarty pas ruchu). Tunel będzie całodobowo monitorowany przez 134 kamery. 

"W każdej nawie zamontowano 19 czujników pożaru, a pod stropem tunelu - na całej jego długości - ułożono trzy nitki liniowych czujników temperatury. W stacjach transformatorowych, wentylatorni oraz pomieszczenia technicznych również zamontowane są czujki temperatury" - informuje GDDKiA.

Fot. Emptywords, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda